اخبار سیاسی

حمد بن جاسم خطاب به مصر و امارات: حالا داعیه دار صلح در لیبی شده اید؟

نخست وزیر اسبق قطر با انتقاد شدید از برخی کشورهای غربی و هم پیمانان منطقه ای آنها گفت که غربی ها به جای احترام به خواست ملت ها فقط بدنبال منافع خود هستند و آنها تاکنون در قضیه لیبی کجا بوده اند که حالا داعیه دار صلح شده اند.

29 مرداد 1398

اومبرتو اکو؛ مردی که زیاد می دانست

روزنامه آسمان آبی - عباس مقیمی: یک سال از درگذشت اومبرتو گذشت. وقتی درباره اومبرتو اکو صحبت می کنیم باید این نکته را به یاد داشته باشیم که او هرچند به عنوان یک نویسنده شناخته شده بود و اغلب مخاطبان ادبیات او را به عنوان یک رمان نویس صاحب سبک می شناختند...

21 مرداد 1398

سناتور وارن: باید جنگ با ایران را ممنوع کنیم

سناتور الیزابت وارن (نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری) با اشاره به تنش بین ایران و آمریکا در حساب توئیتری خود نوشت ترامپ محرک این بحران است.

16 مرداد 1398

فلسفه سیاسی اسلامی بدون اعتدال مدنی به هدف خود نمی رسد، ضرورت فرآیند نخبه سازی سیاسی به وسیله اصلاح انتخابات

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: فلسفه سیاسی اسلامی بدون اعتدال مدنی به هدف و غایت خود که تحصیل ارزش ها، آمال و آرزوهاست دست نمی یابد و دچار ذهن گرایی می گردد.

15 مرداد 1398

توتِم گرایی پدیده نوظهور در فصل نقل و انتقال

یک جامعه شناس معتقد است که فوتبال ایران به سمت توتم گرایی می رود و باید جلوی آن را گرفت.

13 مرداد 1398

اشرف غنی وزیر تحصیلات عالی را برکنار کرد

رئیس جمهور افغانستان طی فرمانی نجیب الله خواجه عمری را از سمت وزارت تحصیلات عالی برکنار نموده و به جای وی، عبدالتواب بالاکرزی را منصوب نموده است.

4 مرداد 1398

معترضان فرانسوی، بیست و هشتمین شنبه اعتراض را آغاز کردند

منتقدان به سیاست های دولت فرانسه امروز هم در بیست و هشتمین شنبه متوالی تظاهرات خود را آغاز کردند.

4 مرداد 1398

ظریف: همه کشورها باید با تحریم های آمریکا مقابله نمایند

وزیر امور خارجه کشورمان از همسایگان ایران و جامعه بین الملل خواست که در راستای تأمین منافع خود و امنیت دنیای، با تحریم های آمریکا علیه ایران و سایر کشورهای دنیا به مقابله برخیزند.

4 مرداد 1398

ویراست تازه گزیده مقالات اساسی کایه دو سینما پرفروش شد

ویراست تازه کتاب دو جلدی گزیده مقالات اساسی کایه دو سینما با ترجمه کاظم فیروزمند و ماهیار آذر که در نمایشگاه کتاب توسط نشر بان عرضه شده بود با استقبال مخاطبان روبرو شد.

25 تیر 1398

وزیر خارجه آلمان: برزیل باید اعتمادسازی کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رادیو آلمان، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان پس از دیدار با ژایر بولسونارو رئیس جمهوری برزیل ضمن ابراز خرسندی نسبت به گفتگوهای اجرا شده در راستای ارتقای مناسبات دو کشور تاکید کرد: اکنون وقت آن رسیده تا برزیل دست به اعتمادسازی...

24 تیر 1398

حمایت سازمان زیباسازی از ناشران کتاب های حوزه شهری

معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران از حمایت ویژه این سازمان از ناشران کتاب های حوزه شهری در سال 1398 اطلاع داد.

17 تیر 1398

تنش نظامی در لیبی افزایش یافته است

تهران - خبرنگاران - بحران نظامی در میان طرفهای درگیر در لیبی یعنی فایز السراج رئیس دولت وفاق ملی که از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته شده، از یک سو و خلیفه حفتر فرمانده شبهه نظامیان شرق این کشور افزایش یافته است .

12 تیر 1398

پاریس و پکن 30 توافق همکاری امضا کردند

تهران - خبرنگاران- شی جینگ پینگ رییس جمهوری چین در دومین روز سفر خود به فرانسه ، 30 توافق همکاری از جمله 15 قرارداد همکاری تجاری با مکرون به امضا رساند.

9 تیر 1398

داورزنی: سال 98 سال شروع فرایند واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس است، حال دو تیم خوب باشد، حال فوتبال ملی خوب است

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان معتقد است که اگر شرایط دو تیم پرسپولیس و استقلال خوب باشد، فوتبال ملی هم شرایط

7 تیر 1398

بولتون از بازگشت گوایدو به ونزوئلا خبر داد

نیویورک- خبرنگاران- مشاور امنیت ملی ترامپ که نقش سخنگوی رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا را ایفا می کند، از بازگشت گوایدو به ونزوئلا خبر داد.

1 تیر 1398

دانشگاه تهران و یون نن چین مناسبات خود را گسترش می دهند

نخستین جلسه مشترک موسسه های کنفسیوس و جلسه بحث و آنالیز تبادلات علمی دانشگاه تهران و یون نن چین در جهت گسترش مناسبات علمی امروز (شنبه 7 اردیبهشت ماه 98) برگزار گردید.

31 خرداد 1398

جزئیات اجرای طرح های نگه داشت و فراوری در فلات قاره

طبق برنامه ریزی ها قرار است چهار پروژه از بسته های نگه داشت و فراوری در شرکت نفت فلات قاره اجرایی گردد. چهار پروژه ای که به گفته مدیر عامل این شرکت قرار است حدود 100 هزار بشکه به فراوری فلات قاره اضافه کند.

30 خرداد 1398

اجرای 15 پروژه دانشگاه منابع طبیعی در دهه فجر، ارتقاء کارآفرینی

خبرنگاران، گروه استان ها- اعظم محبی: در عصر جدید و در کشاکش رقابت میان جوامع، کشورها در کوشش هستند تا نقش آموزش و به ویژه آموزش عالی را در توسعه ملی مورد توجه قرار دهند. از این رو نقش آموزش عالی در توسعه اجتناب ناپذیر است.

20 خرداد 1398

داورزنی: ورزشکاران نباید بحث پاداش ها را به صفحات مجازی بکشانند، هر رشته ای صندلی خودش را دارد

محمدرضا داورزنی، معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت که ورزشکاران نباید بحث پاداش ها را به صفحات مجازی بکشانند، چرا که این کار باعث می گردد مردم چهره دیگری از قهرمانان ترسیم نمایند.

17 خرداد 1398

دیپلماتهای امریکایی ونزوئلا را ترک کردند

به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری رویترز از خروج بعضی دیپلماتهای امریکایی از کاراکاس اطلاع داد.

12 خرداد 1398
تعداد: (35)