اخبار سیاسی

کرونا میلیاردها نفر را به فقر محکوم نموده است

سازمان بین المللی آکسفام هشدار داد که بحران کرونا در حال تشدید نابرابری در دنیا بوده است به شکلی که ثروتمندها به سرعت ثروتمندتر می شوند و احتمالاً سال ها طول می کشد تا اوضاع مالی فقیرترین کشورهای دنیا بهبود یابد.

12 اسفند 1399

معاون وزیر کار در لرستان: 410 میلیارد تومان به طرح های عمرانی لرستان اختصاص یافت

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 410 میلیارد تومان به طرح های عمرانی لرستان اختصاص یافت و بانک های توسعه تعاون و رفاه متعهد شده اند اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهند.

7 اسفند 1399

کانادا به تصمیم بایدن برای لغو احداث خط لوله نفتی اعتراض کرد

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا از تصیم جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر لغو مجوز احداث خط لوله نفتی کی استون اکس ال ابراز یاس و ناامیدی کرد.

6 اسفند 1399

پذیرش استعفای دو عضو جنجالی هیات مدیره پرسپولیس؛ خاتمه رسول پناه

مهدی رسول پناه رئیس هیات مدیره پرسپولیس، رسما از این باشگاه جدا شد. خبری که مطمئنا یجیی گل محمدی، سرمربی تیم را شاد خواهد نمود. گل محمدی پس از دربی تهران بخاطر فروش بشار، حملات سنگینی به رسول پناه داشت و خواستار جدایی او بود. بلافاصله، فیلم های جدیدی از...

4 اسفند 1399

اهدافی فراتر از موافقتنامه پاریس

پنج سال پس از توافق پاریس، هند در میان معدود کشورهای در حال توسعه است که نه تنها اهداف سبز خود را محقق ساخته، بلکه به دنبال آن است تا اهداف بلندپروازانه تری را در زمینه آب و هوا دنبال کند.

4 اسفند 1399

دوشنبه اولین پذیرش دوباشگاه پرسپولیس و استقلال در بورس

خبرنگاران- عضو هیات عامل و معاون شرکت ها و قیمت گذاری بنگاه ها سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه جلسه معارفه قبل از طرح در هیات پذیرش باشگاه پرسپولیس دوشنبه آینده در فرابورس برگزار می گردد.

3 اسفند 1399

خبرنگاران بورل: آمریکا تهدید همکاران تجاری ایران را متوقف کند

تهران- خبرنگاران- مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا خواست تا تهدید کردن کسانی را که در روابط تجاری با ایران نقش دارند، متوقف کند.

2 اسفند 1399

غول نفتی چین به لیست سیاه آمریکا اضافه شد

دولت ترامپ شرکت CNOOC چین را با متهم کردن این شرکت به یاری به پکن برای ارعاب همسایگانش در دریای چین جنوبی به لیست سیاه مالی اضافه نمود و تنشهای میان دو کشور را در روزهای پایانی عمر خود تشدید کرد.

26 بهمن 1399

لندن: برجام از اولین محورهای گفت وگوی تروئیکای اروپا با دولت بایدن است

وزیر امور خارجه انگلیس بار دیگر از موضع جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای بازگشت به برجام استقبال و توضیح داد که این توافق از اولین محورهای مورد بحث میان تروئیکای اروپایی با دولت جو بایدن خواهد بود.

25 بهمن 1399

سفر وزیر نیرو به بغداد به خاتمه رسید

تهران (پانا) - وزیر نیروی ایران و هیات بلندپایه همراه وی سه شنبه شب بعد از سرانجام گفت وگوهای فشرده خود با مقامات بلندپایه عراقی بغداد را به مقصد تهران ترک کردند.

16 بهمن 1399

آزمایش واکسن کرونا بر روی دختر رییس ستاد اجرایی فرمان امام

آزمایش واکسن کرونا صبح امروز بر روی دختر رییس ستاد اجرایی فرمان امام انجام شد.

14 بهمن 1399

روستایی زیبا در خراسان رضوی که یکی از روستاهای هدف گردشگری است

ایرنا/ براساس نوشته وزیر میراث فرهنگی، روستایی زیبا در خراسان رضوی که یکی از روستاهای هدف گردشگری است، ریاب نام دارد.

12 بهمن 1399

تاریخ ورشکستگی ما

آینه های دردار یکی از مهم ترین آثار هوشنگ گلشیری است. این رمان به شیوه خودنوشت- سفرنامه ای روایت می گردد. رمانی متفاوت از دیگر آثار نویسنده اش که می توانست در میان آثار دیگر او صندلی ویژه ای پیدا کند، اما این گونه نمی گردد. این رمان گرفتار تبعات ناخواسته...

11 بهمن 1399

ابتلای دختر رئیس جمهور لبنان به کرونای انگلیسی

دختر رئیس جمهور لبنان با انتشار پیامی توئیتری از مثبت شدن نتیجه آزمایش کرونای خود خبر داد.

9 بهمن 1399

خبرنگاران آمریکا محدودیت ویزایی بر مقامات حزب کمونیست چین اعمال کرد

نیویورک- خبرنگاران- وزیر خارجه آمریکا بیان نمود همه مقامات حزب کمونیست چین فارغ از موقعیتشان که از نظر آنها به نقض آزادی بیان، مذهب و اجتماعات مسالمت آمیز متهم می شوند، تحت محدودیت ورود به آمریکا قرار می گیرند.

8 بهمن 1399

خطیب زاده: شب یلدا را به عنوان میراث ناملموس در یونسکو ثبت می کنیم

تهران (پانا)- سخنگوی وزارت امور خارجه گفت سال آینده شب یلدا را به عنوان میراث ناملموس منطقه در یونسکو به ثبت خواهیم رساند.

7 بهمن 1399

لاوروف: برجام نه اصلاح می گردد و نه مورد تجدیدنظر قرار می گیرد، آمریکا می خواهد برجام به دست ایران به خاک سپرده گردد

وزیر امور خارجه روسیه با اعلام اینکه بعضی کوشش می نمایند بندهای دیگری را به برجام بیفزایند، تأکید کرد که برجام نه می تواند اصلاح گردد و نه می تواند مورد تجدیدنظر قرار گیرد.

4 بهمن 1399

سیاستمدار بلژیکی قیمت واکسن های کرونا را افشا کرد

یک سیاستمدار بلژیکی به طور تصادفی با پیغامی در توییتر قیمت واکسن های فراوری شده کرونا را افشا کرد، اما پیغام توئیتری او مدت کوتاهی بعد از انتشار، حذف شد.

2 بهمن 1399

ترکیه بر روابط محبت آمیز با ایران تاکید کرد

تهران (پانا)-مولود چاوش اوغلو وزیر امورخارجه ترکیه شنبه شب در تماس تلفنی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران بر روابط نزدیک و محبت آمیز آنکارا - تهران و سیاست قطعی حسن همجواری ترکیه با ایران تاکید کرد.

1 بهمن 1399

وزیر خارجه قطر؛ در روابط با ایران تغییری ایجاد نخواهد شد

وزارت امور خارجه قطر گفت، توافق این کشور با عربستان سعودی و متحدانش، تأثیری بر روابط با دیگر کشورها از جمله ایران نخواهد داشت.

27 دی 1399
تعداد: (340)