اخبار صنعت

روز غم انگیز تالاب صالحیه ، زحمات چند ساله ای که بر باد رفت

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز از تخریب دیواره تالاب صالحیه نظرآباد اطلاع داد. متأسفانه پس از تخریب دیواره تالاب، آب به سمت کانال زهکش مجاور که بدون پیوست زیست محیطی کشیده شده بود، رفته و 80 درصد آب تالاب تخلیه و به سمت رودشور و دریاچه نمک رفته است.

16 تیر 1399

آیا کتابفروشی ها دوباره بازمی گردند؟، رونق فروش در دوران پساکرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از دبلیوتوک، در دوران بی ثباتی کمتر مکانی می توان یافت که به اندازه کتابفروشی ها آرام بخش باشند. هرچند این مکان های دوست داشتنی به خاطر شیوع ویروس کرونا به طور موقت بسته شده ولی در چند سال گذشته که جهان با بحران های مختلفی درگیر...

15 تیر 1399

نشت گاز در ایالت آندرا پرادش هند بیش از 1000 مسموم بر جای گذاشت

بر اثر نشت گاز یک کارخانه شیمیایی دریکی از ایالت های جنوبی کشور هند بیش از 1000 نفر به شدت مسموم شده و روانه بیمارستان شدند.

14 تیر 1399

خبرنگاران 30 واحد نانوایی در مهاباد به تعزیرات حکومتی معرفی گردید

مهاباد- خبرنگاران- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد گفت: با تشدید بازرسی ها همزمان با شروع کار صنوف کم خطر، تا به امروز 30 پرونده تخلف برای نانوایی های این شهرستان تشکیل شد.

12 تیر 1399

پدافند هوایی ارتش وظیفه حفاظت از نیروگاه آب سنگین اراک را برعهده دارد

فرمانده گروه 99 پدافند هوایی ارتش گفت: گروه پدافند هوایی نیروی زمینی در بعضی از شهر های کشور وظیفه حراست از مراکز صنعتی و استرانژیک را بر عهده دارد.

10 تیر 1399

قیمت نفت به دنبال جهش 25 درصدی دیروز دوباره رشد کرد

روز آدینه، با آغاز کاهش تولیدات اوپک پلاس برای مقابله با کاهش تقاضای ناشی از ویروس کرونا و رشد کمتر از انتظار ذخایر نفت آمریکا، قیمت های نفت رشد خود را به دنبال جهش عظیم دیروز ادامه می دهند.

8 تیر 1399

تصاویری جذاب از جشنواره گل لاله در هلند

کشور زیبای هلند به دلیل پرورش گل های لاله بسیار معروف است. گل لاله آنقدر در فرهنگ این کشور تنیده شده است که هلند به کشور گل های لاله و یا سرزمین لاله های نارنجی شناخته می گردد. مزارع وسیع گل و به خصوص گل های لاله، نام هلند را به عنوان یکی از عظیم ترین فراوری...

3 تیر 1399

ارز دیجیتال چین وارد مرحله آزمایش عملی شد

بانک مرکزی چین بالاخره فاز آزمایشی اجرای ارز دیجیتال ملی را آغاز کرد که در ابتدا در چهار شهر عظیم این کشور اجرا می گردد.

31 خرداد 1399

وزارت خزانه داری آمریکا به دنبال کمک به شرکت های نفت شیل بحران زده

خبرگزاری رویترز گزارش داد: وزیر خزانه داری آمریکا به دنبال اجرای طرحی برای پرداخت وام در راستای کمک به شرکت های نفتی این کشور است که در سایه سقوط قیمت در حال دست و پنجه نرم کردن با بحران هستند.

30 خرداد 1399

تامین آلیاژهای مورد نیاز صنعت باتری توسط محققان ایرانی

یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه مواد پیشرفته و فناوری های شیمیایی با تامین نیاز کارخانه های تولید باتری در کشور فروش 4 میلیارد تومانی را در سال گذشته تجربه و نیاز صد در صدی آنها به یکی از آلیاژها را رفع کرد.

27 خرداد 1399

18 مرکز خرید تضمینی گندم در خراسان جنوبی تجهیز شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: 18 مرکز برای خرید تضمینی گندم کشاورزان استان در سال زراعی جاری پیش بینی و تجهیز شده است.

27 خرداد 1399

خبرنگاران ملاقات وزیر جهاد کشاورزی با نمایندگان تشکل های مرغداری

تهران - خبرنگاران - وزیر جهاد کشاورزی با نمایندگان تشکل های مرغداری کشور ملاقات کرد و در جریان مسائل و مسائل آنان نهاده شد.

25 خرداد 1399

پشت پرده کمبود تخت در هتل های اصفهان

رئیس اتحادیه هتلداران استان اصفهان از کشف حقایق جدیدی درباره افراد پشت پرده ذی نفع در ارائه تصویر غلط از کمبود تخت در هتل های اصفهان و رزروهای دروغین خبر داد.

23 خرداد 1399

آذری: کرونا به داد عده ای در فوتبال رسید

سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان از حال این روز های فوتبال گفت.

22 خرداد 1399

خبرنگاران حوادث طبیعی 835 میلیارد ریال به کشاورزی سبزوار خسارت زد

سبزوار- خبرنگاران- مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: سیل، سرما و تگرگ چند روز گذشته 835 میلیارد ریال به کشاورزی این شهرستان خسارت وارد کرده است.

19 خرداد 1399

هلی برن نیروهای آمریکایی- انگلیسی در حضرت موت یمن؛ آیا واشنگتن به دنبال پایگاه نظامی است؟

منابع محلی در استان حضرموت یمن از تبدیل این استان به مستعمره آمریکا و آغاز اولین گام برای احداث پایگاه های نظامی آمریکایی در آن خبر دادند.

17 خرداد 1399

پذیرش در بیش از 200 کدرشته مقطع کارشناسی ارشد در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

رئیس واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی از تحصیل 18 هزار دانشجوی داخلی و خارجی در این واحد دانشگاهی اطلاع داد.

16 خرداد 1399

تست موفقیت آمیز لوله های حرارتی سامانه های فضایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، حسین صمیمی گفت: لوله های حرارتی که در پژوهشکده مواد و انرژی این پژوهشگاه طراحی و ساخته شده و تست های مربوط به آن با موفقیت اجرا شده، اکنون، در مرحله تجاری سازی برای کاربرد در صنایع مرتبط است.

10 خرداد 1399

در حال برنامه ریزی آموزش مجازی و امتحانات هستیم، شرایط مبهم خوابگاه های دانشگاه شریف در ترم بعد

رئیس دانشگاه شریف در مورد شرایط آموزش دانشگاه در ترم جاری توضیح داد: تأکید وزارت علوم تعطیل نشدن ترم است و با وجود کیفیت پایین تر آموزش مجازی نسبت به آموزش حضوری سعی می کنیم بهترین شیوه را اتخاذ و اجرا نماییم و درباره ادامه فرایند آموزش مجازی و امتحانات...

8 خرداد 1399

آشنایی کشاورزان با دستاوردهای علمی و تحقیقاتی؛ راهکاری برای تحقق جهش فراوری

خبرنگاران/خراسان جنوبی رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: آشنایی هر چه بیشتر کشاورزان با دستاوردهای علمی و تحقیقاتی از جمله موضوعاتی است که باید برای امنیت زنجیره غذایی مردم و حرکت به سمت جهش فراوری در استان مورد توجه جدی قرار گیرد. ...

7 خرداد 1399
تعداد: (171)