پاسخ صریح عارف درباره کاندیداتوری در انتخابات 1400

به گزارش پیامک خنده، رئیس فراکسیون امید مجلس دهم نظر خود درباره حضور در انتخابات 1400 را خاطرنشان کرد.

پاسخ صریح عارف درباره کاندیداتوری در انتخابات 1400

به گزارش تسنیم، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس دهم در بخشی از ویدئویی که گفت وگوی وی با خبرنگاران بوده و به تازگی منتشر شده، درباره حضور در انتخابات 1400 گفت: من اگر باید بیایم میدان راحت می آیم و اگر نباید بیایم تا براساس خرد جمعی شخص بهتری بیاید، نمی آیم.

رئیس فراکسیون امید در مجلس دهم در این باره اضافه کرد: من همواره در ذهنم این بوده که اگر فردی مناسب تر از خودم پیدا کردم، بکشم کنار؛ بنابراین من از حالا نمی توانم بگویم که برای 9 ماه دیگر چه کار می خواهم بکنم. من برای خودم در هر دوره از انتخابات یک راهبردی را معین نموده ام و به نظرم مهمترین راهبرد همه جریان های سیاسی کشور برای انتخابات آینده ریاست جمهوری مسئله مشارکت در انتخابات است. اگر خدای نانموده مشارکت 40 درصدی در انتخابات مجلس به طور مثال به 37 درصد برسد، برای کشور فاجعه است.

وی ادامه داد: بنابراین راهبردی که من شخصا در نظر دارم حضور مردم است و پس از آن حضور جدی اصلاح طلبان در انتخابات است. البته برای اصلاح طلبان انتخابات شورا ها از اهمیت بالایی برخوردار است و کمتر از ریاست جمهوری نیست. در این راستا اگر من باید به میدان بیایم راحت به میدان می آیم و اگر هم نباید بیایم بر اساس خرد جمعی عمل خواهم کرد.

عارف در پاسخ به این سوال که آیا نهاد شورای سیاست گذاری به طور کامل کنار گذاشته می گردد، گفت: ما گفتیم که شورای هماهنگی درباره آینده شورای سیاست گذاری تصمیم گیری کند.

وی درباره انتقاداتی که به نحوه اعلام استعفای او از سوی بعضی اصلاح طلبان مطرح می گردد، گفت: استعفای آقای موسوی لاری اساسا معنای خاصی نداشت. چرا که پس از سرانجام دوره سوم فعالیت شورای سیاست گذاری معین بود که نه من و نه آقای موسوی لاری قرار نیست که کار خود را در این شورا ادامه دهیم. اگر فرایند گذشته شورای گذشته را بخواهیم بگوییم ما در هر دوره فعالیت شورای سیاست گذاری آسیب شناسی از فعالیت دوره گذشته انجام می دادیم و سپس برای دوره جدید روسای شورا را معین می کردیم.

منبع: فرارو
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1204

به "پاسخ صریح عارف درباره کاندیداتوری در انتخابات 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ صریح عارف درباره کاندیداتوری در انتخابات 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید