ساخت سیستم های الکترونیکی فرکانس بالا با کیفیت جهانی در کشور

به گزارش پیامک خنده، گروهی از محققان یکی از شرکت های دانش بنیان با هدف تامین احتیاجهای صنعت مخابرات پیروز به طراحی و ساخت انواع محصولات کاربردی در سیستم های الکترونیکی فرکانس بالا شده اند و به گفته آنها اگر این محصولات به فراوری انبوه برسد بخش بزرگی از احتیاج حوزه فناوری اطلاعات و مخابرات تامین می گردد.

ساخت سیستم های الکترونیکی فرکانس بالا با کیفیت جهانی در کشور

فرهاد ربیعی، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، تامین احتیاج صنعت مخابرات و فراوری سیستم های حفاظتی و پردازش تصویر و کنترل از راه دور را از زمینه های تحقیقاتی این شرکت دانست و گفت: در این راستا محصولاتی چون دستگاه های فرستنده و گیرنده فیبرنوری، سوییچ های PoE تجاری و صنعتی، مبدل های ویدئو به فیبرنوری با تکنولوژی CWDM و مودم های نوری محصولات اتوماسیون تصویری و محصولات پسیو مانند پچ کورد و پیگتیل را فراوری کردیم.

وی با اشاره به فراوری مبدل فیبر نوری، با بیان اینکه این دستگاه دارای چهار قسمت فرستنده، تقویت کننده و گیرنده نوری است، اظهار کرد: فرستنده اطلاعات را به صورت سیگنال های نوری فراوری نموده و رمزگذاری می نماید. فیبر نوری برای انتقال سیگنال های نوری تا فواصل دور به کار گرفته می گردد. با توجه به تضعیف سیگنال های نوری در فواصل زیاد از تقویت کننده نوری برای تقویت آنها استفاده می گردد و در نهایت گیرنده نوری نیز این سیگنال ها را دریافت و رمزگشایی می نماید.

ربیعی با بیان اینکه مبدل فیبر نوری سیگنال هایی مانند تصویر، صوت، ایترنت، تلفن و داده را به سیگنال نوری تبدیل می نماید، اظهار کرد: این سیگنال ها برای انتقال بر روی بستر فیبر نوری در فرستنده و تبدیل سیگنال نوری به سیگنال خروجی در گیرنده مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول سیگنال های شبکه را از کابل های مسی دریافت و آن را به یک سیگنال نوری تبدیل می نماید، سپس آن را از طریق کابل فیبر نوری انتقال می دهد. در انتهای کابل فیبر نوری، گیرنده مبدل فیبر نوری وجود دارد که سیگنال را مجدد دریافت می نماید و پس از آنالیز دوباره، آن را به کابل مسی باز می گرداند.

بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، مجری طرح با بیان اینکه محصولات این شرکت در کل کشور توزیع می گردد، یادآور شد: این محصولات تاثیر زیادی در کاهش ارزبری دارد. اگر این محصولات به فراوری انبوه برسد بخش بزرگی از احتیاج حوزه فناوری اطلاعات و مخابرات تامین می گردد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1105

به "ساخت سیستم های الکترونیکی فرکانس بالا با کیفیت جهانی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت سیستم های الکترونیکی فرکانس بالا با کیفیت جهانی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید