زوار: روند رو به رشد ملی پوشان در گرندپری ژاپن تداوم داشت، تکواندو در المپیک توکیو اتفاقات ریو را جبران می نماید

به گزارش پیامک خنده، مربی تیم تکواندو نوجوانان گفت: روند رو به رشد ملی پوشان تکواندو در گرندپری ژاپن تداوم داشت که این موضوع باعث خوشحالی است.

زوار: روند رو به رشد ملی پوشان در گرندپری ژاپن تداوم داشت، تکواندو در المپیک توکیو اتفاقات ریو را جبران می نماید

محمدرضا زوار در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد عملکرد ملی پوشان در مرحله دوم مسابقات گرندپری تکواندو در سال 2019 گفت: خد را شکر که روند رو به رشد بچه ها در مسابقات سنگین گرندپری تداوم داشت. شکسته شدن طلسم عدم پیروزیت ها باعث خوشحالی است و در ژاپن نیز بچه ها توانستند سه مدال خوشرنگ را کسب نمایند، به خصوص میرهاشم حسینی که با کسب مدال طلا در این مرحله به کسب سهمیه المپیک نزدیک تر شد.

وی توضیح داد: کسب مدال توسط ملی پوشانی که به امتیاز و کسب مدال احتیاج بیشتری داشتند، نکته مثبت ما بود. این بچه ها با کسب مدال توانستد به کسب سهمیه المپیک نزدیک تر شوند. سه بازیکنی که پیروز به کسب مدال نشدند نیز زحمت خود را کشیدند، اما برد و باخت در مسابقات به این سنگینی طبیعی است.

سرمربی تیم تکواندو نوجوانان با تاکید بر اینکه روند پیروزیت ها اخیر ادامه خواهد داشت، گفت: قطعا کسب مدال در مسابقات اخیر باعث بالا رفتن انگیزه بچه ها شده است و آنها به خوبی متوجه شدند که با کوشش و جدیت می توانند روند پیروزیت های خود را ادامه بدهند. این روند حتی می توانند در مسابقات آینده بهتر نیز باشد. بچه های ما در ژاپن ثابت کردند که تکواندو ایران در حال حرکت رو به جلو است و قطعا با تداوم این روند کسب سه سهمیه المپیک را قطعی خواهد نمود.

زوار اعلام کرد: امیدوارم در این راه بدشانسی و آسیب دیدگی مانع راه ما نباشد. در ژاپن سجاد مردانی با وجود آسیب دیدگی به خوبی عمل کرد و به مدال برنز رسید تا فاصله حضور خود با کسب سهمیه را کمتر کند. انگیزه و کوشش بچه ها در این مدت بیشتر شده است و آنها به خوبی می دانند اولین اشتباه می تواند آخرین اشتباه آنها باشد.

پیشکسوت تکواندو ایران در مورد شانس کسب مدال توسط ملی پوشان در المپیک گفت: یکی از راه های پیروزیت درس دریافت از تجربیات گذشته است. بعد از شکست در المپیک ریو که عوامل مختلفی داشت باید از تجربیات آن استفاده کنیم. درس بزرگ المپیک ریو می تواند برای ما در توکیو یک سرمایه بزرگ باشد. قطعا هر سه ملی پوش ما کسب سهمیه خواهند کرد و در المپیک می توانند کار راحت تری برای شکست قهرمان کره ای داشته باشند.

وی ادامه داد: میرهاشم حسینی بعد از اتفاقات مسابقات جهانی، با شکست دای هون لی در گرندپری ایتالیا و شکست حریف انگلیس در ژاپن با توانایی بالای خود را نشان داد. آرمین هادی پور نیز در مقابل قهرمان کره ای که شکست ناپذیر عنوان شده است عملکرد بسیار خوبی داشت و او را حسابی اذیت کرد. اگر همین روند انگیزشی و تمرینی ادامه داشته باشد و ضعف های خود را پوشش بدهیم در المپیک توکیو صندلی خوبی خواهیم داشت. تکواندو ایران در توکیو می تواند اتفاقات ریو را جبران کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 392

به "زوار: روند رو به رشد ملی پوشان در گرندپری ژاپن تداوم داشت، تکواندو در المپیک توکیو اتفاقات ریو را جبران می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زوار: روند رو به رشد ملی پوشان در گرندپری ژاپن تداوم داشت، تکواندو در المپیک توکیو اتفاقات ریو را جبران می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید