روسیه: تمدید تفاهم نامه آژانس و ایران منافاتی با امکان احیای برجام ندارد

به گزارش پیامک خنده، ایسنا نوشت: نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اظهار کرد که به عقیده او تمدید تفاهم نامه ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی برای تداوم راستی آزمایی های برنامه هسته ای ایران، منافاتی با امکان احیای توافق هسته ای ندارد.

روسیه: تمدید تفاهم نامه آژانس و ایران منافاتی با امکان احیای برجام ندارد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در صفحه توییترش نوشت: از نظر من تمدید تفاهم نامه میان آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران در زمینه راستی آزمایی نباید لزوما نشانه این قلمداد گردد که توافق بر سر احیای برجام در طی این ماه غیر احتمال دارد. هیچ یک منافاتی با دیگری ندارند.

اظهارات اولیانوف در پی این مطرح می گردد که بنا بر مصوبه مجلس شورای اسلامی در پی تحمیل تحریم های مالی آمریکا و انفعال کشورهای اروپایی برای عادی سازی روابط مالی با ایران، دولت موظف شد تا نظارت های فراتر از پادمان از جمله اجرای داوطلبانه سند (پروتکل) الحاقی را متوقف کند. پس از ابلاغ این مصوبه، ایران و آژانس طی رایزنی هایی به توافق رسیدند اطلاعات دستگاه های نظارتی آژانس به مدت سه ماه در ایران و خارج از دسترس آژانس نگهداری گردد که در صورت عمل طرف های برجام به تعهدات خود بازرسان آژانس می توانند به این اطلاعات دست یابند و به کار خود در ایران ادامه دهند و در غیر این صورت دسترسی به این داده ها دیگر ممکن نخواهد بود.

در این بازه زمانی، مذاکرات کمیسیون مشترک برجام با حضور آمریکا در وین در راستای احیای توافق هسته ای به وسیله لغو تحریم های آمریکا و بازگشت ایران به اجرای تعهدات داوطلبانه اش در جریان بوده است.

مذاکرات مستقیم یا غیرمستقیمی میان نمایندگان ایران و آمریکا انجام نشده است و آنالیز اقدامات لازم در جهات بازگشت دوجانبه تهران-واشنگتن به برجام در دو کارگروه کمیسیون مشترک برجام انجام می گردد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1622

به "روسیه: تمدید تفاهم نامه آژانس و ایران منافاتی با امکان احیای برجام ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: تمدید تفاهم نامه آژانس و ایران منافاتی با امکان احیای برجام ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید