خبرنگاران کرملین: اعزام صلح بان به قره باغ فقط با توافق طرف های مناقشه ممکن است

به گزارش پیامک خنده، مسکو - خبرنگاران- دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعزام صلح بانان به منطقه قره باغ را فقط در صورت توافق طرف های مناقشه امکانپذیر خواند.

خبرنگاران کرملین: اعزام صلح بان به قره باغ فقط با توافق طرف های مناقشه ممکن است

جهت دریافت خدمات طراحی و ساخت باغ ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران از مسکو، پسکوف روز آدینه به خبرنگاران گفت: اعزام صلح بانان به منطقه قره باغ فقط با موافقت طرف های مناقشه می تواند صورت گیرد.

وی اضافه کرد: ما قبلا به سوال مشابه پاسخ دادیم و نیروهای حافظ صلح در هر نقطه ای تنها با توافق دو طرف مناقشه امکان استقرار خواند داشت.

پیش از این، نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی الجزیره گفت که موضوع استقرار صلح بانان روسی در قره باغ می تواند در چارچوب گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا در زمینه گسترده تری مطرح گردد.

پاشینیان استقرار صلح بانان را راه احتمالی خروج از بحران کنونی خواند و از آمریکا و فرانسه خواست تا از کوشش های میانجی گرانه روسیه در قره باغ حمایت نمایند.

پسکوف در واکنش به اینکه هنوز طرف آذربایجانی موافقت خود را با استقرار صلح بانان اعلام نکرده و اگر دو طرف مناقشه قره باغ موافقت نمایند آیا روسیه آماده اعزام نیروی حافظ صلح به منطقه مناقشه است، گفت: در این مساله من نمی توانم به حالت های احتمالی و تئوری بپردازم و سخنان خود را به آنچه که گفتم محدود می کنم.

پیشتر سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفته بود که مسکو می تواند نیروهای صلح خود را به شرط موافقت جمهوری های آذربایجان و ارمنستان به منطقه درگیری در قره باغ کوهستانی اعزام کند.

پسکوف با اشاره به تشدید درگیری ها در قره باغ به خبرنگاران گفت: حافظان صلح روسیه فقط با رضایت دو طرف منازعه می توانند وارد شوند.

درگیری های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان 6 مهر ماه گذشته شروع شده است و برغم این که با دخالت میانجیگران بین المللی سه بار توافق آتش بس میان طرفین حاصل شده، این درگیری ها بیش از یک ماه است همچنان با شدت ادامه دارد.

جمهوری آذربایجان در این مناقشه با تکیه بر اصل حفظ تمامیت ارضی خواهان سرانجام اشغالگری ارمنستان شده و از سوی دیگر طرف ارمنی با استناد به اصل حق معین سرنوشت خواهان به رسمیت شناخته شدن حقوق ارامنه در منطقه قره باغ شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1223

به "خبرنگاران کرملین: اعزام صلح بان به قره باغ فقط با توافق طرف های مناقشه ممکن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرملین: اعزام صلح بان به قره باغ فقط با توافق طرف های مناقشه ممکن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید