تغییرات در رده فرماندهی نهادهای نظامی عراق برای تقویت مبارزه با تروریسم

به گزارش پیامک خنده، یک عضو مجلس عراق عزل و نصب های گسترده در رده فرماندهی و مدیریت ارشد نهادهای امنیتی و نظامی عراق را در راستای حذف کامل مداخلات سیاسی و به منظور تقویت امنیت و مبارزه با تروریسم در عراق توصیف کرد.

تغییرات در رده فرماندهی نهادهای نظامی عراق برای تقویت مبارزه با تروریسم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک عضو مجلس عراق در اظهاراتی رسانه ای دلایل عزل و نصب های گسترده در فرماندهی پلیس و یگان های نهادهای نظامی و امنیتی عراق را تشریح کرد.

نایف الشمری رئیس کمیته امنیت و دفاع مجلس عراق در گفت وگو با شبکه خبری السومریه نیوز بر اهمیت حذف مداخلات گروه های سیاسی از نهادهای نظامی و امنیتی عراق تاکید کرد.

نایف الشمری گفت: چند روز گذشته شاهد جابجایی ها و عزل و نصب های گسترده در دوایر و نهادهای امنیتی و نظامی و فرماندهان پلیس در عراق بوده ایم.

وی افزود: این اقدامات در چارچوب برنامه های جدید برای بازسازی نهادهای امنیتی و نظامی و تضمین تکرار نشدن اشتباهاتی است که موجب شکست های قبلی در پرونده امنیتی شده است، زیرا دو نفری که امروز متصدی وزارتخانه های دفاع و کشور هستند از بطن نهادهای امنیتی و نظامی هستند و کاملا از همه شکاف هایی که منجر به بروز خلل امنیتی شده بود، باخبرند.

عضو مجلس عراق بر ضرورت ادامه چنین روندی در عراق گفت: چرخش مدیریتی در رده فرماندهان امنیتی در عراق به منظور تنوع بخشی به برنامه ها از جایی به جای دیگر پس از هر سه سال حضور هر فرمانده نظامی و امنیتی در پست خود ضروری است.

وی بر اهمیت اجرای همه اقدامات اصلاح طلبانه و بازسازی نهادهای امنیتی به دور از مداخلات سیاسی یا گرایش های حزبی تاکید کرد و گفت: این نهادها سپر عراق و محافظ ملت آن هستند و ملک یک حزب یا گروه سیاسی نیست.

الشمری بر ضرورت تامین همه مایحتاج حمایت از نهادهای امنیتی و نظامی از طریق تصویب قوانین لازم برای آن در داخل مجلس تاکید کرد و گفت: باید همه موانعی را که بر سر راه این نهادها برای ایجاد امنیت و سرکوب تروریسم در هر وجب از خاک عراق وجود دارد برداشته شود.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 981

به "تغییرات در رده فرماندهی نهادهای نظامی عراق برای تقویت مبارزه با تروریسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات در رده فرماندهی نهادهای نظامی عراق برای تقویت مبارزه با تروریسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید