کشاورزی آمریکا هم اندازه اقتصاد اندونزی!

به گزارش پیامک خنده، فراوری ناخالص داخلی کشاورزی آمریکا بیش از یک تریلیون دلار در سال است.

کشاورزی آمریکا هم اندازه اقتصاد اندونزی!

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از بیزینس اینسایدر، جنگ تجاری بین آمریکا و چین باعث شده است تا اسم بخش کشاورزی آمریکا بیش از پیش شنیده گردد. مهم ترین تعهد چین در فاز نخست توافق تجاری نیزافزایش خرید محصولات کشاورزی آمریکا بوده است. در ادامه با حقایقی جالب از این بخش آشنا می شوید:

1- بخش کشاورزی آمریکا سالانه 1.053 تریلیون دلار به اقتصاد آمریکا اضافه می نماید. اگر کشاورزی آمریکا را یک کشور در نظر بگیریم اندازه آن از اندازه اقتصاد اندونزی بیشتر و تنها کمی کوچک تر از اندازه اقتصاد مکزیک می گردد!

2- سهم بخش کشاورزی از بازار کار آمریکا تنها 1.3 درصد (اشتغال زایی برای 2.6 میلیون نفر) است که پایین ترین سهم اشتغال زایی در بین بخش های مختلف محسوب می گردد. اکنون دو میلیون مزرعه در آمریکا وجود دارد که بسیاری از آن ها به صورت مکانیزه اداره می گردد. سهم بخش کشاورزی از نیروی کار آمریکا در سال 1870 میلادی 70 درصد بوده است.

3- چین بزرگ ترین خریدار محصولات کشاورزی از آمریکا و سویا نیز مهم ترین محصولات وارداتی کشاورزی آن از امریکا است به گونه ای که این کشور تنها در سال گذشته 23.8 میلیارد دلار سویا از امریکا وارد نموده است.

4- سالانه 50 هزار فرصت شغلی توسط این بخش ایجاد می گردد اما نیروی کار ماهر کافی برای استخدام وجود ندارد و در نتیجه کشاورزی یکی از رشته های جذب نماینده مهاجر در آمریکا به شمار می رود. یک فرد خبره در اقتصاد کشاورزی می تواند سالانه 105 هزار دلار در امریکا درآمد داشته باشد.

5- به زودی این امکان وجود خواهد داشت که مصرف نمایندگان آمریکایی به وسیله اسکن کد درج شده روی محصولات کشاورزی به اطلاعات کلیدی نظیر محل فراوری، استفاده شدن یا نشدن از سموم مختلف در فراوری محصول و تاریخ فراوری محصول دست پیدا نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 543

به "کشاورزی آمریکا هم اندازه اقتصاد اندونزی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشاورزی آمریکا هم اندازه اقتصاد اندونزی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید