کرونا در اروپا، از درخواست یاری فرانسه از ارتش آلمان تا هشدار درباره سونامی بیماران در لندن

به گزارش پیامک خنده، خبرهای کرونایی از گوشه و کنار اروپا از شیوع گسترده این بیماری، درخواست یاری فرانسه از ارتش آلمان برای مقابله با کرونا و همچنین بهبود یک بیمار صدساله کرونایی در ایتالیا حکایت دارد.

کرونا در اروپا، از درخواست یاری فرانسه از ارتش آلمان تا هشدار درباره سونامی بیماران در لندن

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در سایه شیوع ویروس کرونا در اروپا مقامات این اتحادیه در نطق های مختلفی کوشش می نمایند همه را به همکاری برای مقابله با این بحران فراخوانند.

وزیر بهداشت آلمان: در شرایط آرامش قبل از طوفان کرونایی قرار داریم

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان امروز در سخنانی گفت: شهفرایندان شدیدترین کاهش آزادی های مدنی را در بحران کرونا تجربه می نمایند، اما ما هنوز در مرحله آرامش قبل از طوفان قرار داریم.

وی اضافه نمود: هیچ کس نمی تواند دقیقاً بگوید در هفته های آینده چه اتفاقی می افتد، از این رو این مسئله اهمیت دارد که فرایند گسترش ویروس کرونا را کند کنیم و ظرفیت های درمانی در بیمارستان ها را افزایش دهیم.

وزیر بهداشت آلمان در عین حال درباره آینده ابراز امیدواری نموده گفت: همچنین یک دوران پساکرونا وجود خواهد داشت. در این دوران ما همچنان علیه کرونا مبارزه خواهیم کرد، اما زندگی دوباره به حالت عادی باز خواهد گشت.

وی محدودیت های فعلی در مقابله با کرونا را ضروری دانسته در بخش دیگری از سخنانش گفت: تا زمانی که هیچ واکسن و درمانی برای این بیماری وجود ندارد ما باید امکان سرایت این بیماری را هرچه سریع تر متوقف کنیم.

درخواست آلمان برای حمایت از کشورهای فقیر

گرت مولر، وزیر توسعه آلمان هم خواهان یک بسته پایداری جامع و هماهنگ بین المللی برای کشورهای در حال توسعه در دوران کرونا شده در تبادل نظر با روزنامه تاگس اشپیگل گفت که کرونا با قدرت تمام فقیرترین ها در کشورهای در حال توسعه را درگیر می نماید. این بسته پایداری باید از کشورهای فقیر در زمینه سلامت، تغذیه، امنیت اجتماعی و مالی حمایت کند.

این وزیر آلمانی تأکید کرد: ما نباید انسان ها در فقیرترین کشورها را در این شرایط تنها بگذاریم، بنابراین کنار عواقب انسانی بحران کرونا همچنین تأثیرات دراماتیک مالی هم وجود خواهد داشت.

میانگین سن قربانیان کرونا در آلمان 81 سال

لوتار ویلر، رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان هم در سخنانی با تأکید بر اینکه همه گروه های سنی می توانند به کرونا مبتلا شوند همچنین گفت: اما هر چقدر سن افراد بیشتر باشد به همان میزان خطر یک بیماری سخت افزایش می یابد.

وی میانگین سن قربانیان کرونا در آلمان را 81 سال عنوان نموده در عین حال گفت که البته افراد جوان هم می توانند به این بیماری مبتلا شده و بمیرند. به گفته وی آلمان همچنان در آغاز این اپیدمی قراردارد.

ویلر همچنین گفت که در زمان حاضر نمی توان در این باره اظهار نظر کرد که آیا شیوع این بیماری کند شده است. تفاوت های منطقه ای بزرگی وجود دارد. بعضی شهرها با یک شیوع گسترده پیروز شده اند این بیماری را تحت کنترل درآورند.

افزایش مبتلایان به کرونا در سوئیس

از سوئیس هم خبر می رسد که تعداد مبتلایان به کرونا به شدت افزایش پیدا نموده و به 10714نفر افزایش پیدا نموده است. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در این کشور تا به حال 161 نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

درخواست یاری فرانسه از ارتش آلمان

در این میان خبرها حاکی از آن است که دولت فرانسه به دلیل بحران کرونا از ارتش آلمان درخواست یاری نموده است. این خبر را هفته نامه اشپیگل منتشر نموده است.

به نوشته هفته نامه اشپیگل، این درخواست فرانسه تا به حال به وسیله تماس های دیپلماتیک و نظامی ارائه شده و درخواست رسمی از وزارت دفاع آلمان وجود نداشته است.

بر این اساس نمایندگان فرانسوی خواهان تهیه هلیکوپتر برای انتقال بیماران شده اند. به گزارش هفته نامه اشپیگل احتمال عملیات مشترک ارتش آلمان و فرانسه در مقابله با کرونا هم وجود دارد.

شیوع گسترده کرونا در مرز بین آلمان و فرانسه

در فرانسه به ویژه منطقه Grand Est در مرز آلمان تحت تأثیر بحران کرونا قرار گرفته است که شامل آلزاس هم می گردد. بر اساس آمارهای رسمی در این منطقه بیش از 500 نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند که شامل حدود یک سوم حدود 1300 قربانی کرونا در این کشور است. بخشی از بیماران کرونایی سخت از این منطقه به آلمان و سوئیس منتقل شده اند.

انتقاد کمیسیون اروپایی از مواضع خودخواهانه کشورهای اروپایی در دوران کرونا

اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپایی هم در سخنانی به خودخواهی های کشورهای عضو اتحادیه اروپا در دوران بحران کرونا انتقاد وارد نموده است.

وی از ممنوعیت صادرات تجهیزات پزشکی از طرف بعضی کشورها از زمان شیوع کرونا و همچنین بستن مرزهای کشورهای اروپایی که حمل ونقل کالا را به شدت تحت تأثیر قرار داده است گله کرد.

بهبود بیمار کرونایی بالای صد سال در ایتالیا

از ایتالیا که به عنوان کانون گسترش کرونا در اروپا مطرح است هم گزارش شده است که یک بیمار کرونایی بالای صد سال بعد از ابتلا به این بیماری بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده است.

بر اساس آمارهای رسمی حدود 7500 نفر در ایتالیا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند که نرخ مرگ ومیر بین افراد بالای هشتاد سال بسیار بالا است. در مجموع حدود 75 هزار نفر در این کشور تا به حال به کرونا مبتلا شده اند.

هشدار درباره سونامی بیماران سخت کرونایی در بیمارستان های لندن

خدمات درمانی دولتی انگلیس NHS هم درباره افزایش ازدحام در بیمارستان های لندن به دلیل شیوع کرونا هشدار داده و گفته است که بیمارستان های پایتخت با یک سونامی سخت ثابت کرونایی روبرو هستند.

بر اساس آمارهای رسمی تا به حال حدود 9529 مبتلا به کرونا در انگلیس ثبت شده است و 463 نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان هم خواهان سخت ترین اقدامات برای توقف زنجیره شیوع کرونا و یک نظم عالی تا عید پاک شده و گفته است که بعد از آن مجدداً شرایط مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی کاهش محدودیت های سخت کرونایی به دلایل مالی را رد نموده است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 838

به "کرونا در اروپا، از درخواست یاری فرانسه از ارتش آلمان تا هشدار درباره سونامی بیماران در لندن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از درخواست یاری فرانسه از ارتش آلمان تا هشدار درباره سونامی بیماران در لندن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید