چشم امید بیمارستان های انگلیس به ترکیه

به گزارش پیامک خنده، فارس نوشت: رئیس تدارکات خدمات بهداشت ملی انگلیس اعلام نموده که بعضی بیمارستان ها در انگلیس مجبور شده اند در استفاده از تجهیزات خود صرفه جویی نمایند و وسایل یکبار مصرف خود را برای استفاده مجدد بشویند.

چشم امید بیمارستان های انگلیس به ترکیه

یک مقام ارشد خدمات بهداشت ملی انگلیس اعلام نموده اند که در برخی بیمارستان های این کشور، به دلیل کمبود تجهیزات محافظتی، کارکنان لباس های محافظتی یکبار مصرف خود را با آب 60 درجه سانتی گراد می شویند تا دفعات بعد نیز از آنان استفاده نمایند.

به نوشته پایگاه ایندیپندنت، کریس هاپسون، رئیس تدارکات خدمات بهداشت ملی انگلیس، در این باره می گوید که بیمارستان ها نمی توانند به تعهدات حکومت انگلیس اعتماد نمایند؛ حکومت انگلیس قول داده است که تجهیزات محافظت شخصی در راه هستند. وی در ادامه گفت: هیچ اعتمادی نیست که 400 هزار لباس محافظتی روز دوشنبه از ترکیه به دست ما برسد.

به نوشته پایگاه این روزنامه انگلیسی، رئیس تدارکات خدمات بهداشت ملی انگلیس گفت که حداقل این اطمینان وجود دارد که صرفه جویی مد نظر گرفته گردد و برخی از لباس های محافظتی که بعد از شسته شدن با درجه حرارت بالا، خاصیت ضد آب بودن خود را از دست نمی دهند دوباره استفاده کرد.

هاپسون به رادیو بی بی سی انگلیس گفت: هیچ شکی نیست که در این زمان به ما اعتماد نمایند، اما ما لباس های محافظتی کم داریم. مقاماتی که می توان به آنها اعتماد کرد، هر کاری که بتوانند انجام خواهند داد که این مشکل را حل نمایند.

وی در ادامه گفت در خدمات بهداشت ملی انگلیس برخی از کسانی که می توان به آنها اعتماد کرد وقت گذاشته اند که متوجه شوند آیا می توان با حفظ ایمنی، لباس های ضدآب و با قابلیت محافظت بالا را برای کارکنانی که به طور مستقیم با ویروس کرونا مقابله می نمایند، شست و یک بار دیگر از آنان استفاده کرد. وی در این باره گفت: اگر شما این لباس های محافظتی را با آب 60 درجه سانتی گراد بشورید، این اطمینان وجود دارد که می توان از آنان بار دیگر استفاده کرد. چیزی که این افراد متوجه شده اند این است که می توان سه بار این کار را انجام داد و این لباس ها همچنان خاصیت ضدآبی خود را حفظ خواهند کرد. هاپسون همچنین گفت: این مسئله ایده آل نیست و ما در حال صرفه جویی هستیم. ما نیازمند تجهیزاتی هستیم که پایداری بیشتری داشته باشند.

ایندیپندنت در این گزارش نوشت، سازمان بهداشت عمومی انگلیس، سندی را منتشر نموده که نشان می دهد کارکنانی که دیگر چاره ای ندارند و با کمبود تجهیزات روبرو هستند، می توانند از برخی تجهیزات محافظت شخصی دوباره استفاده نمایند. سخنگوی سازمان بهداشت عمومی انگلیس این موضوع را اذعان نموده که آنها در حال آنالیز تجهیزات چندبار مصرف امن هستند، اما فعلا هیچ تصمیمی نگرفته اند. دستورالعملی که روز آدینه از سوی سازمان بهداشت عمومی انگلیس صادر شد کارکنان خدمات بهداشت ملی این کشور را تشویق به استفاده از لباس های ضدآب ساده نموده است.

هاپسون همچنین با اشاره به دیرکرد تحویل 400 هزار لباس محافظتی که حکومت انگلیس انتظار دارد بتواند از ترکیه دریافت کند، گفت: بگذارید بر آنچه که هم اکنون داریم تمرکز کنیم. تجربیات تلخ گذشته نشان داده تا زمانی که محموله لباس های محافظتی به دست ما نرسند و چک نشوند نمی توان با اطمینان خاطر آن را بیان کرد. نمی توان لباس هایی که هم اکنون به تن کارکنان است اعتماد کرد. وی اضافه کرد: برای نمونه هفته گذشته یک سفارش 200 هزار عددی از لباس های محافظت شخصی از چین داشتیم که تنها 20 هزار عدد از آنها به دست ما رسید. من می دانم که دیگر سفارش ها نیز وقتی به دستمان برسد روی آنها نوشته شده لباس محافظتی اما وقتی باز می کنید آنها ماسک هستند.

روزنامه ایندیپندنت در خاتمه این گزارش نوشت، خدمات بهداشت ملی انگلیس روزانه حدود 150 هزار لباس محافظتی استفاده می نماید؛ این موضوع بدین معناست که در صورت تحویل محموله لباس های محافظتی در زمان مقرر آن از سوی ترکیه، این لباس ها کمتر از سه روز جواب کار را خواهند داد.

اولیور دودن وزیر فرهنگ انگلیس درباره تحویل محموله لباس های محافظتی از ترکیه گفت که او امیدوار است این محموله امروز به دست ما برسد. وی گفت: ما سخت در کوشش هستیم که این مشکل را حل کنیم، چالش هایی در طرف ترکیه ای داشته ایم.

مت هانکوک وزیر بهداشت انگلیس نیز که نتوانست درباره اینکه لباس های محافظتی کافی به دست کارکنان بیمارستان های انگلیس برسد، اطمینان خاطر بدهد، گفت: من عصای جادویی ندارم که به یک باره این مشکل را حل کنم.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 936

به "چشم امید بیمارستان های انگلیس به ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم امید بیمارستان های انگلیس به ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید