پذیرش در بیش از 200 کدرشته مقطع کارشناسی ارشد در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

به گزارش پیامک خنده، رئیس واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی از تحصیل 18 هزار دانشجوی داخلی و خارجی در این واحد دانشگاهی اطلاع داد.

پذیرش در بیش از 200 کدرشته مقطع کارشناسی ارشد در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

محمدرضا کشاورزی به خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران گفت: اکنون حدود 18 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد الکترونیکی مشغول به تحصیل هستند؛ در بحث آموزش الکترونیکی ما در کشور اول هستیم.

وی درباره مقاطع مختلف تحصیلی در این واحد دانشگاهی ادامه داد: در مقطع دکتری پذیرش نداریم، بیشتر تمرکزمان روی مقطع کارشناسی ارشد است و کمی هم در مقطع کارشناسی پذیرش داریم.

رئیس واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی بیان نمود: در دوره کارشناسی در رشته های مهندسی نرم افزار، روانشناسی، حسابداری مدیریت دولتی پذیرش داریم، در دوره کارشناسی ارشد در همه رشته های فعال دانشگاه که حدود 200 کدرشته است دانشجو پذیرش می کنیم.

کشاورزی همچنین درباره چگونگی پذیرش در این دانشگاه گفت: پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد صرفا به وسیله کنکور است ولی در دوره کارشناسی براساس سوابق تحصیلی هم پذیرش داریم.

وی همچنین درباره شهریه آموزش های الکترونیکی گفت: براساس مصوبه دانشگاه آزاد، هزینه ها مانند بقیه واحدهای حضوری دانشگاه آزاد است اما به ما اجازه تخفیف داده اند و ما هم به دانشجویان تخفیف می دهیم.

رئیس واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید نمود: با اینکه در مدارک تحصیلی دانشجویان عنوان الکترونیکی قید می گردد اما برای تحصیل در مدارج بالاتر مانند سایر دانشگاه با مسئله ای روبرو نیستند و می توانند به راحتی ادامه تحصیل داشتبه باشند.

کشاورزی اضافه کرد: همچنین ما سخت افزارها و زیرساختهای خوبی داریم. سامانه های ما به گونه ای طراحی شده اند که احتیاج به حضور فیزیکی نیست، دانشجویان خارج از کشور هم به راحتی می توانند از سامانه های ما استفاده نمایند.

وی درباره دانشجویان خارجی در این واحد دانشگاهی گفت: از کشورهای مختلف از اروپا، کانادا، چین، کشورهای عربی، لبنان دانشجو داریم. برای جذب دانشجوی خارجی در بعضی رشته ها مانند آموزش زبان فارسی کار می کنیم ولی هنوز گسترده نشده است، جذب داریم ولی مختصر است.

رئیس واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید نمود: ما دور روش آموزش داریم بعضی از دروس همزمان است، استاد در دفتر خودش و دانشجو همان لحظه آنلاین می گردد و سوال می پرسد. همچنین روش تلفیقی هم داریم و شبکه اجتماعی محور است. استاد در بستر شبکه ای رابطه مستمر با دانشجو دارد و به یادگیری و یاددهی می پردازد و پرسش و پاسخ می گردد.

کشاورزی درباره ارزیابی از آموزش الکترونیک گفت: هر ترم ارزیابی داریم ارزیابی ها نشان می دهد که رضایتمندی از ما بسیار بالاست به خاطر اینکه ما دانشگاهی هستیم نظر مخاطبان بسیار برایمان مهم است. ما همه تلاشمان نموده ایم که جلب رضایت کنیم با خدمات آموزشی که می دهیم، از این جهت دانشجویان ما کاملا رضایت دارند.

وی درباره افت و خیزهای اینترنت و ایجاد خلل در آموزش ادامه داد: احتمال هست که اختلالی ایجاد گردد و دانشجویان در استفاده از کلاسها مشکل داشته باشند ولی کلاسها ضبط می شوند و دانشجویان می توانند کلاس ها را در فرصتی دیگر ببینند.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 895

به "پذیرش در بیش از 200 کدرشته مقطع کارشناسی ارشد در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پذیرش در بیش از 200 کدرشته مقطع کارشناسی ارشد در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید