وزیر نیروی دریایی آمریکا برکنار شد

یک فرمانده نیروی دریایی آمریکا به دلیل مخالفت با دستور توئیتری ترامپ از سوی وزیر دفاع این کشور از کار برکنار شد.

وزیر نیروی دریایی آمریکا برکنار شد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، ریچارد اسپنسر وزیر نیروی دریایی آمریکا به دلیل مخالفت با دستور توئیتری دونالد ترامپ و با دستور مارک اسپر وزیر دفاع از کار برکنار شد.

خبرگزاری فرانسه اما گزارش داده است که مارک اسپر از اسپنسر خواسته است که از سمت خود استعفا کند.

یک سخنگوی پنتاگون هم در واکنش به این خبر گفته که مارک اسپر بعد از مشاجره اسپنسر با کاخ سفید در ارتباط با یک پرونده قضایی نیروی دریایی، اعتمادش را به وی از دست داده است. وی اعلام نمود که اسپنسر به درخواست وزیر دفاع آمریکا استعفای خود را تقدیم پنتاگون نموده است.

اسپنسر پیش از این گفته بود علی رغم اقدام رئیس جمهور آمریکا جهت جلوگیری از اخراج ناوبان دوم ادوارد گالاگر به دلیل ارتکاب جنایت جنگی، روال قانونی علیه این کماندوی آمریکایی اجرا می گردد.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، فرمان عفو این سرباز جنایتکار جنگی آمریکایی توسط ترامپ به وسیله پیغام توئیتری و درخواست برای باقی ماندن او در واحد نظامی محل خدمتش، در تاریخ روابط رئیس جمهور و ارتش آمریکا بسیار کم سابقه است.

گالاگر که ترامپ را یکی از مهم ترین حامیان خود می داند، به شلیک به غیرنظامیان، کشتن یک اسیر داعشی با چاقوی شکار در عراق و تهدید به قتل هم رزمانش در یگان ویژه نیروی دریایی که تخلفاتش را گزارش نموده بودند، متهم شد اما دادگاه نظامی او را تبرئه کرد.

با این حال نیروی دریایی گالاگر را به دلیل بی اعتبار کردن نیروهای مسلح به وسیله انتشار عکس جسد اسیر نوجوان داعشی، مورد تنزل درجه قرار داد.

ساعاتی بعد از اعلام برکناری اسپنسر، ترامپ در حساب توئیتری خود اعلام نمود که کن برایت ویت سفیر واشنگتن در نروژ را به عنوان جایگزین اسپنسر معرفی خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: بروزرسانی: 23 دی 1398 شناسه مطلب: 567

به "وزیر نیروی دریایی آمریکا برکنار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نیروی دریایی آمریکا برکنار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید