نشست تخصصی روش های نوین تحول در موزه در مجموعه نیاوران برگزار گردید

به گزارش پیامک خنده، هم زمان با چهارمین روز از هفته میراث فرهنگی، نشست تخصصی روش های نوین تحول در موزه روز سه شنبه 31 اردیبهشت ماه در سالن کنفرانس مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار گردید.

نشست تخصصی روش های نوین تحول در موزه در مجموعه نیاوران برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، این نشست یک روزه با حضور جمعی از موزه داران، کارشناسان موزه و عموم علاقه مندان در این مجموعه برگزار گردید و به آنالیز نقش کیوریتور در ساختار موزه ها پرداخته شد.

صالح فرامرزی کیوریتور موزه ملی علوم و فناوری در این نشست ضمن ارائه تعاریف و معانی گوناگونی که از واژه کیوریتور وجود دارد، به آنالیز تاریخچه کیوریتوری در دنیا و ایران پرداخت.

بیان پیشینه موزه و نمایشگاه در دنیا و ایران و پیوند آن با موضوع کیوریتوری و همچنین وظایف و صندلی اصلی کیوریتور در جامعه و موزه ها از اهم مباحث مطروحه در این نشست بود.

فرامرزی چهار وظیفه اصلی کیوریتور را در برگزاری نمایشگاه ها حفاظت، انتخاب آثار، مشارکت در تاریخ هنر و راه اندازی نمایشگاه مطرح نمود و نقش آن را به عنوان پیوند دهنده موزه و فرهنگ، در توسعه هنر و فرهنگ سازی ضروری دانست.

این نشست یک روزه با هدف به دست آوردن یک تعریف و شناخت معین از وظایف کیوریتوری به دو روش سنتی و تعاملی برگزار گردید و در خاتمه، دو نتیجه مهم این فعالیت در امر فراوری دانش و آرشیو کردن و همچنین نقش میانجی آن بین هنرمند و جامعه تشریح شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 204

به "نشست تخصصی روش های نوین تحول در موزه در مجموعه نیاوران برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست تخصصی روش های نوین تحول در موزه در مجموعه نیاوران برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید