دانشگاه تهران درب موزه های علمی خود را روی مردم باز می نماید

به گزارش پیامک خنده، محمد سرسنگی رئیس همایش علمی موزه های دانشگاهی، در افتتاحیه این رویداد اظهار کرد: دانشگاه تهران در بین دانشگاه های مطرح کشور بیشترین موزه های علمی را دارد؛ به همین دلیل مسئولان آن لازم دانستند درب موزه های خود را به روی اقشار مختلف مردم باز نمایند.

دانشگاه تهران درب موزه های علمی خود را روی مردم باز می نماید

او ادامه داد: دانشگاه تهران با در نظر دریافت برنامه های مختلف برای موزه های علمی کشور این همایش را در 2 بخش رقم زد؛ یک بخش شامل مسابقات فیلم کوتاه، ادبیات، گرافیک و نقاشی است و بخش دیگر آن مختص به مقالات علمی بوده که حدود 30 اثر به همایش راه پیدا کرد.

محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی و گردشگری در ادامه همایش گفت: شعار سال جاری روز دنیای موزه ها، توجه به موزه های آینده است؛ چرا که در این مدت که کرونا در دنیا جا خوش نموده، بسیاری از موزه ها تعطیل یا در قالب مجازی به کار خود ادامه می دهند.

او بیان نمود: ما در ایران 740 موزه داریم که در چند سال گذشته 130 موزه خصوصی به آن اضافه شد که بسیار مورد توجه علاقه مندان نهاده شد و تنوعی در بین موزه ها نیز رقم خورد.

پیروز حناچی شهردار تهران هم در این برنامه گفت: دانشگاه تهران با موضوع میراث فرهنگی گره خورده و آن هم به دلیل قدمت این دانشگاه است. به طور حتم حرکت این دانشگاه باعث تشویق دیگر دانشگاه ها خواهد شد. موزه ها سرمایه های شهر هستند و ما در شهرداری حتماً از آنها حمایت می کنیم.

باشگاه خبرنگاران

منبع: گردشبان
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1610

به "دانشگاه تهران درب موزه های علمی خود را روی مردم باز می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه تهران درب موزه های علمی خود را روی مردم باز می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید