روابط فرهنگی ادبی تهران ، تفلیس آنالیز شد

به گزارش پیامک خنده، باکو - خبرنگاران - در دیدار روز سه شنبه رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و رییس موزه دولتی ادبیات گرجستان ضمن آنالیز روابط فرهنگی و ادبی دو کشور دو طرف در خصوص برگزاری نمایشگاه عکس در زمینه روابط تاریخی تهران - تفلیس اعلام آمادگی کردند.

روابط فرهنگی ادبی تهران ، تفلیس آنالیز شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رایزنی فرهنگی کشورمان در گرجستان، طرفین در مورد همکاری های مشترک در زمینه روابط ادبی و برگزاری نمایشگاه عکس از میراث مشترک ایران و گرجستان بحث و مصاحبه کردند.

حمید مصطفوی با اشاره به سابقه دیرینه روابط فرهنگی و تاریخی دو کشور گفت: وجود آثار و اسناد متنوع در موزه ها، کتابخانه ها و مراکزعلمی وتحقیقاتی ایران و گرجستان ، زمینه های همکاری مشترک برگزاری همایش های علمی، نمایشگاه ها، تالیف، ترجمه و چاپ کتب در مورد میراث مشترک را فراهم می نماید.

وی اضافه کرد: این پیوندهای فرهنگی الهام بخش، احترام آمیز و سرمایه ارزشمندی برای تداوم، تقویت و تعمیق روابط و نزدیکی دو کشور است.

رایزن فرهنگی ایران در راستای معرفی پیوندهای فرهنگی مردم دو کشور پیشنهاد کرد: با توجه به علاقه مندی این موزه و موزه کاخ گلستان ، درگام نخست دو نمایشگاه عکس در زمینه معرفی آثارروابط تاریخی دوکشور در ایران و گرجستان برگزار گردد.

لاشا باکرازه رئیس موزه دولتی ادبیات گرجستان نیز از پیشنهاد رایزن فرهنگی کشورمان استقبال کرد و آمادگی موزه ادبیات گرجستان درخصوص همکاری مشترک در زمینه برگزاری نمایشگاه های آثار عکاسی قرن 19 و اوایل قرن 20 و سایر برنامه های پیشنهادی را اظهار داشت.

وی اضافه کرد: در این موزه بیش از 130 هزار نسخه خطی، بیش از سه هزار نقاشی و گرافیک، 27 هزار عکس، 1500 اثر یادبود و بیش از 40 هزار کتاب نگهداری می گردد که منابع منحصر به فرد برای مطالعه ادبیات گرجی و خارجی است.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر حفظ این منابع، موزه ادبیات برنامه های متعدد فرهنگی در طول سال برگزار می نماید..

خاورم **337**شبس**1613

منبع: ایرنا
انتشار: 5 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 163

به "روابط فرهنگی ادبی تهران ، تفلیس آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط فرهنگی ادبی تهران ، تفلیس آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید