مقابله با کرونا ، انگلیسی ها بزاق دهان خود را پست می کنند

به گزارش پیامک خنده، دولت انگلیس تحت فشار افکار عمومی برای مدیریت شیوع کرونا طی برنامه ای برخی از شهروندان را موظف به ارسال نمونه های ترشحات حلق خود می کند.

مقابله با کرونا ، انگلیسی ها بزاق دهان خود را پست می کنند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، دولت انگلیس که از سوی افکار عمومی به دلیل نحوه مدیریت بحران کرونا در این کشور تحت فشار است، قصد دارد با توزیع هزاران کیت خانگی آزمایش تشخیص کرونا (کووید-19)، میزان شیوع این ویروس و سطح ایمنی جامعه را اندازه گیری کند.

این طرح به صورت آزمایشی با 20 هزار خانوار آغاز شده و سپس به 300 هزار خانوار در 12 ماه آینده توسعه خواهد یافت. بر اساس آن، شرکت کنندگان موظف خواهند بود تا پنج هفته به صورت هفتگی نمونه هایی را از ترشحات حلق و بینی خود به آزمایشگاه دولت ارسال کنند. این فرایند سپس به صورت ماهانه تا آخر سال ادامه خواهد داشت.

مت هنکوک وزیر بهداشت انگلیس در این باره گفت، اجرای این طرح به دولت کمک می کند تا تصویر روشن تری را از سیر ابتلا به کرونا در اختیار داشته باشد. وی اضافه نمود نتیجه اولیه تحقیقات که به صورت مشترک توسط محققان دانشگاه آکسفورد و دفتر ملی آمار انگلیس صورت می گیرد اوایل ماه می (اواخر اردیبهشت) منتشر و قابل بهره برداری خواهد بود.

هم زمان دولت انگلیس قصد دارد تا تحقیقات گسترده ای را در زمینه سرم شناسی آغاز کند.

  • کرونا نخستین قربانی را از لیگ جزیره گرفت
  • انگلیس آزمایش بالینی واکسن کرونا را آغاز می کند

آزمایش های سرم شناسی اغلب بر این اساس استوارند که به جای یافتن آنتی ژن یا عامل بیماری زا در بدن، آسان تر است که پاسخ اختصاصیِ بدن به آنتی ژن (پادتن (آنتی بادی)) ویروس جستجو شود. بر این اساس بالا بودن سطوح پادتن در خون نشانهٔ مواجهه فرد با ویروس تلقی می شود.

وزیر بهداشت انگلیس می گوید: شناخت شرایط ابتلا به کرونا در کشور بخش مهمی از سیاست دولت برای پاسخ به این بحران است.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی وزارت کشور انگلیس تا کنون 133 هزار و 495 تن در انگلیس به کرونا مبتلا شده و 18 هزار و 100 نفر در بیمارستان های این کشور جان باخته اند.

دفتر آمار ملی انگلیس چندی پیش گزارشی را منتشر کرد که نشان می دهد آمار مرگ و میر در این کشور 41 درصد بیشتر از آمار رسمی منتشر شده است. از سویی دانشمندان این کشور معتقدند که با کمبود کیت های آزمایشگاهی، آمار واقعی مبتلایان 80 درصد بیشتر آمار اعلام شده توسط دولت است.

انگلیس دوره اوج همه گیری کرونا را سپری می کند و مسئولین بهداشت انگلیس می گویند که منحنی ابتلا در این کشور هنوز خم نشده است. بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس 4 فروردین گذشته با اعلام شرایط اضطراری، قوانین منع رفت و آمد را به اجرا گذاشت. پنجشنبه هفته گذشته، این قوانین به مدت 3 هفته دیگر تمدید شد.

کریس ویتی مشاور عالی دولت انگلیس دیروز (چهارشنبه 3 اردیبهشت) در کنفرانس خبری دولت گفت، مادامی که واکسن یا درمان قطعی کرونا کشف نشود، امکان رفع شرایط قرنطینه وجود ندارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 923

به "مقابله با کرونا ، انگلیسی ها بزاق دهان خود را پست می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقابله با کرونا ، انگلیسی ها بزاق دهان خود را پست می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید