مشارکت در عرضه های اولیه بورس رکورد زد

به گزارش پیامک خنده، رکورد شرکت کنندگان در عرضه اولیه با ثبت درخواست بیش از چهار میلیون و 480 هزار نفر برای خرید سهام شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا) شکسته شد که نشان دهنده موفقیت دولت در مردمی کردن بورس و ورود موج جدید سهام داران به بازار سرمایه است.

مشارکت در عرضه های اولیه بورس رکورد زد

به گزارش خبرنگاران ایرنا به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران نوشت: امروز در مراسمی که به صورت آنلاین در فضای مجازی و آپارات رسمی بورس تهران پخش شد، تعداد یک میلیارد و 320میلیون سهم در روز جاری جهت عرضه به عموم و 330 میلیون سهم جهت عرضه به صندوق های سرمایه گذاری در روز شنبه (14 تیر ماه) جمعا معادل 15 درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین با نماد سیتا به قیمت هر سهم 15 هزار و 750 ریال در بورس تهران کشف قیمت و معامله شد.

با عرضه اولیه شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین در بورس تهران تعداد شرکت های فعال در بورس به 337 شرکت رسید و به ارزش بازار 173 هزارو 250 میلیارد ریال افزوده شد.

با توجه به توصیه های اکید بهداشتی در شرایط کنونی مبنی بر اهمیت پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و در راستای حفظ بهداشت و تندرستی همگانی و صیانت از سلامت شهروندان و اصحاب رسانه، مراسم عرضه اولیه سهام شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین با نماد سیتا، با عنایت به زیرساخت الکترونیکی بازارسرمایه به صورت مجازی برگزار و پخش شد.

در ماه های اخیر، حمایت دولت از بورس بی سابقه بوده، به طوری که به وسیله عرضه صندوق های ETF با قیمت مناسب، تامین اقتصادی به وسیله این بازار، عرضه سهام شرکت های جدید و نیز آزادسازی سهام عدالت، حمایت همه جانبه ای از بازار سرمایه صورت گرفت.

در این میان، عرضه سهام شرکت های جدید (عرضه اولیه) همواره مورد توجه اهالی بازار سرمایه قرار داشته است، زیرا تا به امروز بیش از 90 درصد از عرضه اولیه هایی که در بورس صورت گرفته، سودآور بوده اند به همین دلیل این اقدام همواره در بورس برای فعالان بازار جذابیت داشته است.

هنگامی که سهام شرکتی برای نخستین بار در بورس عرضه می گردد، به روز اول عرضه سهام، عرضه اولیه گفته می گردد، در این روز درصد مشخصی از کل سهام شرکت برای نخستین بار به وسیله بورس یا فرابورس توسط سرمایه گذاران خریداری می گردد.

  • اعلام زمان ششمین عرضه اولیه سال جاری بازار سرمایه
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1066

به "مشارکت در عرضه های اولیه بورس رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت در عرضه های اولیه بورس رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید