سند محرمانه وزارت دفاع آلمان درباره توانمندی های نظامی چین و روسیه

به گزارش پیامک خنده، وزارت دفاع آلمان در سند محرمانه ای درباره قابلیت های نظامی بالا و روزافزون چین و روسیه هشدار داده است.

سند محرمانه وزارت دفاع آلمان درباره توانمندی های نظامی چین و روسیه

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ، وزارت دفاع آلمان در یک سند محرمانه درباره ادعاهای قدرتی چین و روسیه و توانایی های نظامی این دو کشور هشدار داده است.

روزنامه دی ولت آلمان با استناد به این سند محرمانه از وزارت دفاع آلمان نوشته است: هدف چین اطمینان از توسعه مالی و شکل گیری نظم بین المللی متناسب با منافع خود است. روسیه هم به نوبه خود بی ثبات سازی و تضعیف ناتو را به عنوان اقدامی حداکثری دنبال می نماید.

در این سند محرمانه که توسط کارشناسان نظامی وزارت دفاع آلمان تنظیم شده است آمده است: در این میان چین در زمینه نفوذ جهانی از جمله در زمینه فروش اسلحه و همکاری نظامی از روسیه پیشی می گیرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در این سند محرمانه همچنین آمده است: چین اکنون دو میلیون سرباز، حدود 6850 تانک جنگی و 1600 هواپیمای جنگنده دارد و همچنین بزرگترین پتانسیل موشکی معمولی جهان را دارد. این قابلیت ها همچنین شامل موشک های بسیار خطرناک با برد طولانی تا 2500 کیلومتر است.

وزارت دفاع آلمان همچنین خاطرنشان کرد که علاوه بر این پکن به صورت سیستماتیک توانایی های هسته ای خود را گسترش می دهد و در حال حاضر همچنین بزرگترین صادر کننده هواپیماهای بدون سرنشین مسلح در جهان است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در این سند محرمانه همچنین به موشک های ما فوق صورت و با دقت بالا و دور از دسترس و به دشواری قابل رهگیری روسیه اشاره شده و آمده است: علاوه بر این مسکو به شدت در زمینه مدرن سازی تسلیحات هسته ای خود سرمایه گذاری می نماید. روسیه از حدود 6375 کلاهک هسته ای برخوردار است. 840 هزار سرباز به خوبی آموزش دیده دارد و می تواند سریعا آن ها را جابجا کند.

وزارت دفاع آلمان خاطرنشان کرد که در حال حاضر توانایی های محدود برای عملیات های جهانی دریانوردی و کمبود هواپیماهای بدون سرنشین مسلح یک ضعف است. از نظر مسکو ارتش یک ابزار قدرت و کنش سیاسی است. به اعتقاد مسکو با هزینه نسبتا کم بودجه ای بیشترین سود می تواند در این زمینه ایجاد گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1479

به "سند محرمانه وزارت دفاع آلمان درباره توانمندی های نظامی چین و روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سند محرمانه وزارت دفاع آلمان درباره توانمندی های نظامی چین و روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید