سفارت روسیه در واشنگتن: رزمایش ناتو در دریای سیاه تحریک آمیز است

به گزارش پیامک خنده، سفارت روسیه در در واشنگتن با تاکید برحمایت مسکو از تمامیت ارضی خود تاکید نمود که رزمایش ناتو در دریای سیاه تحریک آمیز است.

سفارت روسیه در واشنگتن: رزمایش ناتو در دریای سیاه تحریک آمیز است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سفارت روسیه در واشنگتن روز شنبه گفت که کوشش های غرب برای آزمودن عزم روسیه در مورد دفاع از تمامیت ارضی خود محکوم به شکست است.

سفارت روسیه اضافه نمود: رزمایش ناتو در دریای سیاه تحریک آمیز بوده و آماده حمایت از مرزهای خود هستیم.

در این بیانیه آمده است: ساکنان شبه جزیره کریمه سال 2014 تصمیم خود را گرفتند و غرب باید هوشیار بوده و به این تصمیم احترام بگذارد.

در بیانیه سفارت روسیه در واشنگتن تاکید شده است: رزمایش ناتو و اوکراین در دریای سیاه امنیت منطقه را تضعیف نموده و باعث افزایش تنش ها می گردد.

از زمان الحاق کریمه به روسیه در سال 2014 بعد از برگزاری یک همه پرسی، واشنگتن و کشورهای غربی و اروپایی چندین دور تحریم هایی را علیه روسیه به بهانه تنش زایی در شرق اوکراین وضع نموده اند و این در حالی است که مسکو بارها این اتهامات را رد نموده است.

چند روز پیش نظامیان اوکراین و واشنگتن رزمایش نظامی موسوم به نسیم دریا 2021 را به همراه بیش از 30 کشور شامل اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در دریای سیاه و جنوب اوکراین برگزار کردند.

همزمان با برگزاری رزمایش مشترک اوکراین و کشورهای عضو ناتو، نیروی دریایی ارتش روسیه هم در دریای سیاه تمرینات نظامی انجام داد.

پیش از آغاز رزمایش نسیم دریا، دولت مسکو خواهان لغو این اقدام تنش زای نظامی شده بود و وزارت دفاع روسیه هم گفته بود در صورت لزوم برای دفاع از امنیت ملی خود اقدام می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1697

به "سفارت روسیه در واشنگتن: رزمایش ناتو در دریای سیاه تحریک آمیز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفارت روسیه در واشنگتن: رزمایش ناتو در دریای سیاه تحریک آمیز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید