روحانی:مردم نباید همه سرمایه شان را وارد بورس کنند

به گزارش پیامک خنده، رئیس جمهور با بیان اینکه بازار سرمایه ریسک هم دارد و معمولا در بورس ما یک خط مستقیم به سمت بالا نداریم و خط ها بصورت شکسته است، گفت: مردم نباید همه سرمایه شان را وارد بورس کنند.

روحانی:مردم نباید همه سرمایه شان را وارد بورس کنند

به گزارش مهر، حسن روحانی رئیس جمهور در هفتاد و نهمین برنامه از افتتاح طرح های وزارت صمت که پیش ازظهر امروز برگزار شد طی سخنانی، گفت: بسیار خرسندیم که برنامه های افتتاح طرح های ملی از ابتدای سال تا به امروز ادامه پیدا کرد و امروز هفتادونهمین افتتاح را داشتیم و ان شاءالله این فرایند در هفته های پیش رو هم ادامه خواهد یافت و تا آخرین فرصتی که ما در این دولت داریم و طرح هایی که آماده می شود را افتتاح خواهیم کرد.

وی اضافه نمود: افتتاح این طرح ها معنا و مفهوم بسیاری برای دوستان و دشمنان ما دارد. پیام آن برای دوستان ما این است که ملت عظیم ایران با استعداد و شرکت های دانش بنیان و بانک ها و سرمایه گذاری ها، بورس و با حضور مردم و استفاده بهینه و درست از همه امکانات کشور قادر است در شرایط جنگ اقتصادی تولید و جهش تولید را به پیش ببرد و بر همین اساس هر روز و هر هفته شاهد افتتاح های عظیمی در کشور هستیم.

رئیس جمهور با اشاره به پروژه های افتتاح شده در کرمان، گفت: مردم شاهدند که امروز طرح هایی با سرمایه گذاری 40 هزار میلیارد تومانی افتتاح شد که این نشانگر توانمندی این ملت و برنامه ریزی درست دولت است که بیانگر کارآمدی دولت و ملت است.

روحانی گفت: دولت و ملت در کنار هم و در سخت ترین شرایط، مهمترین پروژه ها را به ثمر می رسانند. اینکه بعد از انقلاب برای اولین بار یک مجتمع عظیم فولادی را با طرح کوره بلند افتتاح می کنیم نشان می دهد که مردم و جوانان ما به طور منظم برای سربلندی ایران عزیز درنگ نمی کنند و جهت را ادامه می دهند.

وی ادامه داد: طرح امروز که در آن مجتمع فولادی کوره بلند افتتاح شد در مکانی است که می توانیم از ذغال سنگ استفاده کنیم. در بحث و طرح امروز نکات قابل ملاحظه ای بیان شد که می توان به آن توجه کرد و نشان می دهد می توان در یک سرمایه گذاری عظیم از سرمایه های خرد، یک سرمایه عظیم را تولید و از طریق آن یک طرح عظیم را به ثمر رساند. با کنار هم گذاشتن پول کم مردم و با مشارکت آن ها می توان طرح عظیم را به ثمر رساند و آن را در فرابورس و بورس عرضه کرد.

رئیس جمهور گفت: همانطور که مسئولان این طرح اعلام کردند ارزش این طرح از ابتدا تا به امروز نزدیک دو برابر شده و این نشان می دهد اگر در جهت تولید حرکت کنیم می توانیم هم سود کافی داشته باشیم و هم با برنامه ریزی درست تحول و تولید را ایجاد کنیم.

روحانی شرح داد: ما در زمینه فولاد از خام فروشی فاصله گرفتیم. این در حالی است که در مقاطعی، بسیاری از سنگ معدن ها را به صورت خام صادر می کردیم، اما امروز زنجیر تولید ما کامل شده و به فولاد رسیده ایم و دیگر سنگ خام را صادر نمی کنیم.

وی گفت: این دستاورد ها نشان می دهد که ما به نقطه ای رسیده ایم که می توانیم از ارزش اضافه نموده کار و تلاش مردم بهره مند شویم نه اینکه تنها سنگ های معدنی را در اختیار دیگران قرار دهیم.

رئیس جمهور گفت: طرح امروز یک طرح بسیار عظیم است که ظرفیت تولید آن 1.7 میلیون تن است که می تواند بسیار در توسعه کشور تاثیرگذار باشد.

روحانی اضافه نمود: از سویی دیگر این مجموعه در یک استان، ادعای خودکفایی دارد. یعنی زنجیره آن در همان استان تامین می شود. همچنین آب مورد نیاز این صنعت از داخل استان تامین می شود. همچنین در حوزه برق هم می تواند نیروگاه مورد نیاز را ایجاد و در این بخش هم خودکفا باشد.

وی خودکفایی طرح ها و مشارکت مردم در به ثمر رسیدن طرح های ملی را بسیار مهم دانست و اضافه نمود: همه مردم باید در عرصه پیشرفت کشور حضور داشته باشند و هر کس به میزان توان خود باید نقش داشته باشد.

رئیس جمهور گفت: به نظر من در دولت یازدهم و دوازدهم، بورس یک کار بسیار مهمی را برای اینکه بازار سرمایه ما یک بازار فعال باشد انجام داد.

روحانی همچنین با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم بورس یک کار عظیمی را انجام داد، اضافه نمود: البته خُب بازار سرمایه ریسک هم دارد معمولا در بورس ما یک خط مستقیم به سمت بالا نداریم و خط ها بصورت شکسته است.

وی در عین حال گفت: مردم هم همه سرمایه خود را در بورس نیاورند.

طرح های ملی وزارت صمت افتتاح شد

هفتاد و نهمین برنامه از افتتاح طرح های ملی و با دستور رئیس جمهور بهره برداری از مجتمع فولادسازی زرند، واحد خنک سازی کک به روش خشک شرکت فولاد زرند ایرانیان، مجتمع تولید کاتد مس بابک مس ایرانیان، طرح تجهیز ناوگان عملیات معدنی کارآوران و مجتمع پخت آهک و دولومیت ممرادکو برگزار شد.

این طرح های ملی با سرمایه گذاری 40 هزار میلیارد تومان برای 4 هزار و 150 نفر اشتغال ایجاد می کند.

منبع: فرارو
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1693

به "روحانی:مردم نباید همه سرمایه شان را وارد بورس کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی:مردم نباید همه سرمایه شان را وارد بورس کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید