حراج عکس هایی از تارکوفسکی

به گزارش پیامک خنده، مجموعه عکس هایی که توسط آندری تارکوفسکی - کارگردان روس - به ثبت رسیده است، در یک حراجی برای فروش گذاشته می شود.

حراج عکس هایی از تارکوفسکی

به گزارش پیامک خنده، گاردین نوشت: این عکس ها که تارکوفسکی آن ها را با دوربین پولاروید و در کشورهای روسیه و ایتالیا هنگام ساخت فیلم نوستالژی در سال 1983 گرفته است، در حراجی بونهامس انگلیس برای فروش گذاشته و پیش بینی می شود تا مبلغ 50 هزار یورو فروخته شود.

این مجموعه عکس که بیشتر آن ها از نظر تکنیکی، نقص دارند توسط آندری فرزند تارکوفسکی در ماه اکتبر به حراجی بونهامس فروخته شد و مطمئنا علاقه مندان فراوانی در انتظار خریدن آن هستند.

این عکس های تیره و تار و نورزده با رنگ هایی که شبیه نقاشی آبرنگ شده، منعکس کننده همان اتمسفری است که آندری تارکوفسکی در فیلم هایش آن ها را به تصویر می کشید و بسیاری از این عکس ها به خوبی بازتاب دهنده آثار او هستند.

داریا چرننکو - رییس بخش آثار روسی در حراجی بونهامس - در این باره گفت: این عکس ها جنبه بسیار شخصی برای تارکوفسکی داشتند و دوستان این کارگردان به یاد می آورند، از زمانی که او این دوربین عکاسی پولاروید را پیدا کرد، همیشه در دستش بود. تمام این عکس های باقی مانده انتخاب خود تارکوفسکی است و آن هایی است که او دوست داشت نگه دارد. او معمولا عکس هایی را که دوست نداشت، می سوزاند.

آندری آرسینوچ تارکوفسکی متولد 4 آوریل 1932 بود. اینگمار برگمن - کارگردان سوئدی - زمانی در توصیف او گفت: تارکوفسکی برای من بزرگ ترین کارگردان سینماست که زبان جدیدی اختراع کرد و به ماهیت فیلم وفادار است.

تارکوفسکی به جز دو فیلم آخرش، تمام آثارش را در روسیه ساخت که بیشتر مضامین متافیزیک و در رابطه با مسیحیت دارند. او از پدری شاعر و مترجم به جهان آمد و پس از پایان دوران دبیرستان، دانشجوی رشته فیلم سازی شد.

او نخستین فیلم بلندش را در سال 1962 با عنوان کودکی ایوان ساخت. تارکوفسکی با این فیلم به شهرت جهانی رسید و 15 جایزه از جمله شیر طلای ونیز را کسب کرد.

در سال 1965 او با ساختن فیلم زندگی آندری روبلف که درباره نقاش بزرگ قرن پانزدهم روسیه بود، موفقیت هایش را ادامه داد، هرچند مقامات شوروی سابق حساسیت هایی را نسبت به آن نشان دادند. با این وجود، تارکوفسکی توانست با این فیلم، جایزه فدراسیون بین المللی منتقدان فیلم را در سال 1969 از جشنواره کن کسب کند.

در سال 1972 تارکوفسکی ساخت فیلم جدیدش با نام سولاریس را به پایان رساند. این فیلم که اثری اقتباسی از یک رمان بود، در سال 1968 به جشنواره کن راه یافت و توانست جایزه بزرگ هیئت داوران و جایزه فیپرشی را به خود اختصاص دهد.

وی در سال 1985 با وجود ابتلا به سرطان، ساخت فیلم جدیدش با نام ایثار را در سوئد به پایان رساند و در حضوری دوباره در جشنواره کن، جایزه بهترین فیلم معنوی و جایزه فدراسیون بین المللی منتقدان فیلم را کسب کرد؛ اما به علت بیماری قادر به حضور در مراسم اعطای جوایز نبود.

آندری تارکوفسکی روز 29 دسامبر 1986 در سن 54 سالگی در پاریس درگذشت و در آرامگاهی در همین شهر به خاک سپرده شد.

وی اگرچه فقط هفت فیلم بلند ساخت، اما کارنامه سینمایی اش سرشار از جوایز و افتخارات سینمایی است که کسب 9 جایزه از جشنواره کن، جایزه بفتا بهترین فیلم خارجی (ایثار- 1988) و شیر طلای ونیز بخشی از کارنامه او است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 489

به "حراج عکس هایی از تارکوفسکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حراج عکس هایی از تارکوفسکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید