حاجی میرزایی: مدرسه یک سازوکار برای ساماندهی ارتباطات انسان هاست

به گزارش پیامک خنده، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش تاکید نمود مدرسه یک بنای معماری نیست بلکه معماری شخصیت و هویت بچه ها و نوجوانان را انجام می دهد مدرسه یک سازه نیست مدرسه یک سازوکار برای ساماندهی ارتباطات انسان هاست.

حاجی میرزایی: مدرسه یک سازوکار برای ساماندهی ارتباطات انسان هاست

محسن حاجی میرزایی در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور با هدف تکریم از 1000 خیر مدرسه ساز با بیان اینکه من همواره به موقعیت خیرین مدرسه ساز غبطه می خورم اظهار کرد: تمام ما می خواهیم بچه ها شاداب و سرزنده باشند همه علاقه مند هستیم بچه ها فعال باشند و خوب زندگی نمایند همچنین از سلامت جسمانی و روانی برخوردار باشند.

وی اضافه نمود: باید توانایی دفاع از ارزش ها را داشته باشند و در برابر سختی ها مقاوم باشند. بچه های ما باید توانایی حل مسائل را داشته باشند ما دوست داریم بچه ها عنصر موثری برای جامعه، خلاق و سلامت باشند بچه ها جگرگوشه های ما هستند و زندگی و آینده آنان برای همه ما حتی بیشتر از خودمان اهمیت دارد.

حاجی میرزایی ادامه داد: مدرسه نه یک مکان که یک امکان و ظرفیت است مدرسه محیط مناسبی برای پیگیری این اهداف بلند است بیشتر از هر عامل دیگر مدرسه مناسب ترین فرصت را برای تحقق این خواسته ها فراهم می نماید.

مدرسه دانش آموزان را در بهترین دوره در آغوش می گیرد

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: مدرسه دانش آموزان را در بهترین دوره زندگی از حیث سرعت، عمق و کیفیت یادگیری در درون خود در آغوش می گیرد مدرسه کارخانه انسان سازی است این را امام (ره) گفته اند.

وی با بیان اینکه مدرسه خود انسان را بارور و توانمند می نماید اضافه نمود: مدرسه به انسان شکل می دهد و جان و روان را قوت می بخشد اصیل ترین شاخص پایداری یک کشور آینده انسان های آن است و مدرسه اصلی ترین نهاد توانمندسازی است.

حاجی میرزایی ادامه داد: مدرسه یک بنای معماری نیست بلکه معماری شخصیت و هویت بچه ها و نوجوانان را انجام می دهد مدرسه یک سازه نیست مدرسه یک سازوکار برای ساماندهی ارتباطات انسان هاست بذر تقویت، توسعه، انسجام و همبستگی مشارکت در مدرسه کاشته می گردد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدرسه ترکیبی از سنگ، گچ و آهک نیست بلکه مدرسه نقطه تربیت اجتماعی و عرصه پیوند آدم هاست گفت: مدرسه صندلی تبادل یافته ها و حلقه ارتباط های نظام تعلیم و تربیت است.

وی خیرین را انسان های دوراندیش و زیرک دانست و گفت: با آجر به آجر، مدارس هویت و شخصیت بچه ها شکل می گیرد و کامل می گردد تصویر آینده در مدرسه ساخته می گردد و اصلاح اجتماعی در مدرسه است.

حاجی میرزایی بیان نمود: تمام کوشش ما در آموزش و پرورش شتاب بخشیدن به مدرسه در این تراز است خیرین در این جهت کارهای عظیم و سترگی انجام دادند اینکه 30 درصد مدارس ساخته شده از سوی این افراد است و اینکه در 8 سال اخیر سهم خیرین در مدارس مشارکتی 40 درصد و در مدارسی که خودشان ساختند حدود 20 درصد است یعنی خیرین وزنه مهمی در آموزش و پرورش هستند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه حق تمام آحاد جامعه برای مشارکت، ساختن جامعه است اضافه نمود: انسانی که مدرسه ساز است درک روشن تری از کارکردهای مدرسه دارد.

در این مراسم از سردیس حاج اکبر ابراهیمی، خیر مدرسه ساز و مجموعه کتب زندگینامه خیرین مدرسه ساز رونمایی و به نمایندگی از 8 خیر مدرسه ساز تجلیل شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1507

به "حاجی میرزایی: مدرسه یک سازوکار برای ساماندهی ارتباطات انسان هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: مدرسه یک سازوکار برای ساماندهی ارتباطات انسان هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید