شرح وزارت خارجه روسیه درباره خروج جمعی دیپلمات های روسی از انگلیس

به گزارش پیامک خنده، وزارت امور خارجه روسیه خبر بعضی شبکه های اجتماعی درباره اینکه خروج تعدادی از دیپلمات های روس به همراه خانواده هایشان از انگلیس به تحریم لندن علیه مسکو مربوط است را تکذیب نموده و در این باره شرح داد.

شرح وزارت خارجه روسیه درباره خروج جمعی دیپلمات های روسی از انگلیس

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اینترفکس، وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای در تفسیر انتشار اطلاعاتی در کانال های تلگرام اینکه خروج بعضی کارکنان دیپلماتیک روسیه از انگلیس به تحریم های در حال آماده شدن لندن علیه مسکو مربوط است، این مسئله را تکذیب نموده و یادآور شد که خارج شدن تعدادی از دیپلمات های روسیه به همراه خانواده هایشان، در چارچوب چرخه کاری متعارف انجام شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وزارت خارجه روسیه شرح داده است: این دیپلمات ها از انگلیس خارج شدند، چرا که 10 خانواده جدید به لندن عزیمت نموده اند و این مسئله در چرخش کارکنان دیپلماتیک کاملاً عادی است. ضمن اینکه دیپلمات های روسی مجبورند بطور جمعی به کشور مراجعت نمایند، برای اینکه دولت انگلیس مبادله ویزای پیچیده ای دارد و به جای تمدید عادی و منظم در جایگزینی کارکنان دفاتر دیپلماتیک، آنها فهرست هایی برای دریافت ویزا تهیه می نمایند که بطور کلی مورد توافق دو طرف قرار می گیرد. بدین ترتیب، مردم مجبورند برای دریافت ویزا به نقاط مختلف، به ویژه در لندن، در چارچوب تبادل روایدی جمعی اقدام نمایند.

لازم به یادآوری است، پیش از این آندری کلین سفیر روسیه در لندن بعید ندانسته بود که انگلیس هم به دنباله روی از اتحادیه اروپا، ممکن است تحریم های جدیدی علیه مسکو در رابطه با شرایط پیرامون آلکسی ناوالنی اعمال کند. به گفته این دیپلمات، روابط روسیه و انگلستان طی سال 2020 در سطح پایینی ثبات داشته و علائمی از بهبود شرایط مشاهده نشده و عملاً هیچ تبادل سفرهای دیپلماتیکی بین دو کشور وجود نداشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1449

به "شرح وزارت خارجه روسیه درباره خروج جمعی دیپلمات های روسی از انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح وزارت خارجه روسیه درباره خروج جمعی دیپلمات های روسی از انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید