تامین آلیاژهای مورد نیاز صنعت باتری توسط محققان ایرانی

به گزارش پیامک خنده، یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه مواد پیشرفته و فناوری های شیمیایی با تامین نیاز کارخانه های تولید باتری در کشور فروش 4 میلیارد تومانی را در سال گذشته تجربه و نیاز صد در صدی آنها به یکی از آلیاژها را رفع کرد.

تامین آلیاژهای مورد نیاز صنعت باتری توسط محققان ایرانی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محققان در یک شرکت دانش بنیان با بومی سازی یکی از مواد کاربردی در صنایع باتری سازی و کاتد سازی نیاز صد در صدی آنها به واردات را رفع کردند.

امیر طالب مدیر این شرکت دانش بنیان گفت: مستر متال کلسیم آلومینیوم محصول دانش بنیانی و آلیاژی است که برای ساخت باتری های سربی و اسیدی استفاده می شود و باتری با کاربرد آن به حالت خشک در می آید.

وی ادامه داد: فناوری تولید این آلیاژ پیشرفته است و معدود کشورهایی آن را دارند. آمریکا، چین، کره، ژاپن و آلمان برخی از این کشورها هستند و با این اقدام ایران نیز در لیست کشورهای دارنده این فناوری قرار گرفت.

طالب همچنین بیان نمود: مستر متال ها آلیاژی هایی هستند که خواص فیزیکی و شیمیایی فلزات با کمک آنها تغییر می کند. در مستر متال کلسیم آلومینیوم مخلوطی یکنواخت از دو ماده در حالت منجمد است. دانش تولید آن اکنون در کشور بومی استو ما تنها تولید کننده آن در کشور هستیم که نیاز صد در صد کارخانه های باتری سازی به این ماده را رفع کرده ایم.

به گفته وی، این ماده با کیفیتی حتی بالاتر از نمونه های خارجی و ارزان تر در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. همچنین صاردات به ترکیه نیز به زودی آغاز می شود تا آغازی برای ورود به بازار اروپا باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 918

به "تامین آلیاژهای مورد نیاز صنعت باتری توسط محققان ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین آلیاژهای مورد نیاز صنعت باتری توسط محققان ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید