بنزین 22 هزارتومان می گردد ! ، فاجعه در راه است !

به گزارش پیامک خنده، خبرنگاران : افزایش 5 تا 6 برابری قیمت بنزین با طرح مهندسین اقتصادخوانده دانشگاه صنعتی شریف در دستورکار قرار گرفته است که می تواند یک فاجعه برای مردم باشد چرا که افزایش قیمت بنزین روی همه کالا ها تاثیر چند برابری می گذارد.

بنزین 22 هزارتومان می گردد ! ، فاجعه در راه است !

به گزارش خبرنگاران ، پایان زمزمه ها برای اجرای مرحله نخست از دور تازه شوک درمانی برای افزایش قیمت حامل های انرژی شروع شد. به نظر می رسد طرحی که در 2 سال گذشته، مهندسین اقتصادخوانده نولیبرال در دانشگاه شریف آماده نموده بودند به عنوان مدل مطلوب مجلس یازدهم و دولت رئیسی در ماه های آینده اجرایی خواهد شد.

هر ماه به هر فرد (چه وسیله نقلیه داشته باشد و چه نداشته باشد) حدود 20 لیتر سهمیه بنزین با قیمت 1500 تا 2000 تومان داده می گردد. همزمان قیمت آزاد بنزین معادل 90 درصد فوب خلیج فارس خواهد بود.

مبنای تبدیل قیمت دلاری به ریالی هم نرخ نیمایی ارز است. هم اکنون قیمت دلار نیمایی حدود 24 هزار 500 تومان است و 90 درصد قیمت بنزین فوب خلیج فارس با ارز نیمایی حدود 22 هزار تومان خواهد بود.

به این ترتیب در سناریوی تازه احتمالا یک بنزین 2 هزار تومانی یارانه ای و یک بنزین 22 هزار تومانی آزاد وجود خواهد داشت. دولت هنوز این قیمت ها را به صورت رسمی اعلام ننموده است.

منبع: رکنا
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1901

به "بنزین 22 هزارتومان می گردد ! ، فاجعه در راه است !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنزین 22 هزارتومان می گردد ! ، فاجعه در راه است !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید