برای گسترش عدالت آموزشی احتیاج به وقت و بودجه داریم

به گزارش پیامک خنده، محسن حاجی میرزایی گفت: برای گسترش عدالت آموزشی احتیاج به وقت و بودجه داریم و IT این امکان را به ما می دهد تا بخشی از این عقب ماندگی ها را جبران کنیم.

برای گسترش عدالت آموزشی احتیاج به وقت و بودجه داریم

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات اقامت تحصیلی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران به نقل از وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی عصر امروز در نشست مشترک مدیران کل و رؤسای ادارات فناوری استان ها که به صورت ویدئو کنفرانسی و در بستر شاد برگزار گردید، با تسلیت ایام حزن انگیز رحلت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله، حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام و حضرت امام رضا علیه السلام، اضافه نمود: آموزش و پرورش ظرفیت بالایی در حوزه فناوری دارد و باید افق های بالاتری را نشانه گیری کند.

او ادامه داد: یکی از خطاهایی که با آن روبرو هستیم بحث جابجایی اهداف و ابزارهای نیل به هدف است؛ باید بدانیم که فناوری هدف نیست بلکه ابزاری برای انجام کارهایی است که باید انجام گردد بنابراین باید به آن اهداف برسیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: بهره وری یکی از خواسته های ما از بخش فناوری است، اگر بهره وری ارتقا نیابد و فقط ابزارهایمان ارتقا پیدا نموده باشد، قطعاً آسیب می بینیم.

او ادامه داد: دایره بهره وری گسترده است، باید با به کارگیری IT بهره وری از منابع انسانی را سامان دهیم، به طوری که با سامان دهی نیروی انسانی به یاری فناوری اطلاعات از افزایش هزینه ها در آموزش و پرورش جلوگیری کرد.

حاجی میرزایی ساماندهی نیروی انسانی مدارس را از دغدغه های هرساله آموزش و پرورش بیان کرد و اضافه نمود: باید اندیشید که چگونه می توانیم کاری کنیم که از نیروی انسانی در وضع بهینه تری استفاده کنیم.

او گفت: در حوزه منابع اقتصادی بیش از ده درصد بودجه کشور در آموزش و پرورش هزینه می گردد، در این صورت هم باید تدبیری اندیشید تا با استفاده از فناوری اطلاعات هزینه های خود را مدیریت و از اتلاف منابع جلوگیری کنیم.

وزیر آموزش و پرورش بر ریل گذاری IT برای نیل به اهداف تاکید و توضیح داد: باید ببینیم به وسیله IT برای گسترش عدالت آموزشی چه کاری می گردد انجام داد.

عضو کابینه تدبیر و امید اعلام نمود: کرونا مجالی را فراهم کرد تا یک عقب افتادگی تاریخی را جبران کنیم، اگر خوب فکر کنیم جبران این عقب افتادگی وجود دارد، یکی از عقب افتادگی ها توسعه عدالت آموزشی است.

وی ادامه داد: برای گسترش عدالت آموزشی احتیاج به وقت و بودجه داریم وIT این امکان را به ما می دهد تا بخشی از این عقب ماندگی ها را جبران کنیم.

حاجی میرزایی با بیان اینکه عدالت آموزشی و کیفیت آموزشی از مطالبات جدی آموزش و پرورش است و باید از تمرکزگرایی فاصله بگیریم، اضافه نمود: امروز این امکان فراهم شده تا معلم با کیفیت را به مناطق محروم ببریم و باید کاری کنیم که در کنار این موضوع، کیفیت آموزش هم تحقق پیدا کند.

وی ارائه خدمات متنوع و جذاب تر در پرتو سلامت را از دیگر مطالبات جدی از فناوری بیان کرد و اضافه نمود: باید روشن و با شفافیت حرکت کنیم چرا که این ابزارها به نظم در کارها یاری می نماید.

عضو کابینه تدبیر و امید اعلام نمود: هدف ما از IT بهبود مدیریت و مدیریت اثرگذار در کیفیت است به همین دلیل باید به ارتقای مدیریت به عنوان یک هدف اصلی بپردازیم.

حاجی میرزایی همچنین از پیگیری ایجاد معاونت جدید اطلاع داد و توضیح داد: اتصال مدارس به اینترنت هوشمندسازی نیست و احتیاجمند طراحی و برنامه است و این بخش کوچکی از فرایند هوشمندسازی است.

وی در مورد شبکه شاد اظهار کرد: راه اندازی شاد به طور طبیعی و مانند سایر طرح های مشابه نبوده است بلکه بصورت غیر معمول وارد این شبکه شدیم و این کار بزرگی است.

وی بر برطرف نقایص شبکه شاد تاکید و بیان کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قول مساعدت در این زمینه داده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1240

به "برای گسترش عدالت آموزشی احتیاج به وقت و بودجه داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای گسترش عدالت آموزشی احتیاج به وقت و بودجه داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید