برای کاهش فلزات سنگین آب از فناوری نانو استفاده کردیم

به گزارش پیامک خنده، رضا اردکانیان امروز در حاشیه افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو در جمع خبرنگاران گفت: از فناوری نانو می توان در همه عرصه های کشور به ویژه در بخش آب کشور استفاده کرد.

برای کاهش فلزات سنگین آب از فناوری نانو استفاده کردیم

وی اضافه نمود: اکنون در مقیاس محدود در حال استفاده از محصولات نانویی ایرانی برای کاهش فلزات سنگین در منابع آب هستیم؛ بدین واسطه آب با کیفیت مناسب و مطمئن در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد و از سوی دیگر برای از بین بردن کاهش نیترات نیز از این فناوری استفاده می گردد.

وزیر نیرو خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه کشور دسترسی خوبی به منابع آب شور آزاد دارد می توانیم استفاده از این فناوری را توسعه دهیم. همچنین از این فناوری برای کاهش کدورت آب نیز استفاده کنیم.

اردکانیان ادامه داد: ان شاءالله با حمایتی که از این عرصه خواهد شد و با توسعه ای که در ارتباط تجارت و این فناوری رخ خواهد داد، در آینده نزدیک بتوانیم به این نقطه برسیم که توجیه مالی و اجتماعی بالاتری داشته باشیم و در مناطق خاصی از کشور با استفاده از این فناوری آب شرب مطمئن را در اختیار خانوارها قرار دهیم.

به گفته وی، فناوری نانو عرصه مهمی است، همه ما می دانیم این شاخه از علم و فناوری همانند دیگر شاخه ها بذری است که در بستر اخلاقیات رشد می نماید.

وزیر نیرو تاکید نمود: ما هر چقدر پایبندی به اخلاقیات و اخلاق حرفه ای را توسعه دهیم می توانیم از ثمرات رشد این فناوری ها بهره مند شویم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 456

به "برای کاهش فلزات سنگین آب از فناوری نانو استفاده کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای کاهش فلزات سنگین آب از فناوری نانو استفاده کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید