افتتاح بیش از 280 هتل در دولت دوازدهم

به گزارش پیامک خنده، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، افتتاح بیش از 280 هتل در دولت دوازدهم صورت گرفت.

افتتاح بیش از 280 هتل در دولت دوازدهم

علی اصغر مونسان در ملاقات جوزپه پرونه، سفیر ایتالیا در تهران که در محل وزارت میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی برگزار گردید، به روابط ایران و ایتالیا در حوزه میراث فرهنگی و کاوش های باستان شناسی اشاره نمود و گفت: آمادگی داریم تا در هر سه حوزه میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی روابطمان را با ایتالیا تقویت کنیم.

وزیر میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی اضافه نمود: دولت دوازدهم به دلیل اعمال تحریم ها دوران سختی را پشت سر گذاشت و مردم ما هم فشارهای زیادی را تحمل کردند، اما با اینکه سختی های زیادی کشیدیم روی پای خود ایستادن را یاد گرفتیم. امیدواریم در جهان صلح واقعی فراگیر گردد که در این میان بطور حتم جهانگردی نقش بی بدیلی ایفا می نماید، چرا که جهانگردی ملت ها را بهم نزدیک می نماید.

بزودی فضا باز می گردد

مونسان اضافه نمود: با توجه به فرایند مثبت مذاکراتی که اکنون در حال اجرا است بزودی فضا باز خواهد شد و فرصت های خوبی فراهم می گردد و موقعیت های مناسبی برای تقویت همکاری های ایران با کشورهای مختلف به وجود خواهد آمد.

وزیر میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی توضیح داد: البته در مدتی که تحریم بودیم فعالیت ها را متوقف نکردیم. در دولت دوازدهم بیش از 280 هتل افتتاح کردیم و 2 هزار و 200 واحد بوم گردی احداث شد. این درحالی است که 2 هزار و 400 طرح را هم توسط بخش خصوصی و با سرمایه گذاری از سوی آنها در دست اقدام داریم.

آمادگی برای برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در ایران و ایتالیا

مونسان همچنین به ظرفیت های ایران در حوزه صنایع دستی نیز اشاره نمود و اضافه نمود: نمایشگاه های مختلف صنایع دستی ایران در کشورهای گوناگون از جمله کشورهای اروپایی برگزار گردیده که تمام آنها با موفقیت همراه بوده است.

وزیر میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی گفت: آمادگی داریم در صورتیکه محل برگزاری نمایشگاه به صورت رایگان در اختیار هنرمندان صنایع دستی ایرانی قرار گیرد، نمایشگاهی از آثار صنایع دستی ایرانی را در ایتالیا برگزار کنیم. همچنین این آمادگی را داریم که ما نیز فضای رایگانی را برای برگزاری نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان ایتالیا در اختیار قرار دهیم.

مونسان و پرونه در این ملاقات که ولی تیموری معاون جهانگردی، محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی و علیرضا ایزدی مدیرکل حوزه وزارتی و بین الملل وزارت میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی نیز حضور داشتند، درباره تقویت همکاری های دو کشور در سه حوزه میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی با یکدیگر گفت وگو کردند.

جاذبه های جهانگردی ایران بی نظیر است

جوزپه پرونه نیز در این ملاقات طی سخنانی با اشاره به جاذبه های جهانگردی ایران گفت: خوشبختانه ایران دارای جاذبه های جهانگردی فراوانی است که می تواند فرصت خوبی برای رونق جهانگردی و توسعه فرهنگی با کشورهای مختلف باشد.

سفیر ایتالیا در تهران اضافه نمود: ایران و ایتالیا در حوزه های مختلف از جمله کاوش های باستان شناسی سالهای طولانی است که همکاری های خوبی با هم دارند و این آمادگی را داریم تا این همکاری ها تقویت گردد.

سفیر ایتالیا در ایران به شرایط جهانگردی کشورش در دوران کرونا نیز اشاره نمود و اضافه نمود: با توجه به شیوع کرونا، ایتالیا فعلا جهانگرد خارجی نمی پذیرد، ضمن اینکه سفر بین استان ها نیز در ایتالیا ممنوع است.

وی اعلام کرد: امید داریم با انجام واکسیناسیون فراگیر در تمام کشورهای جهان از جمله ایران و ایتالیا، جهانگردی دوباره به روزهای پر رونق خود بازگردد.

منبع: همگردی
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1602

به "افتتاح بیش از 280 هتل در دولت دوازدهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح بیش از 280 هتل در دولت دوازدهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید