انگلیس برای مقابله با تهدیدات چین و روسیه قانون تصویب می نماید

به گزارش پیامک خنده، دولت انگلیس در بیانیه ای موارد اصلی دستورکار قانون گذاری افراطی خود را این کشور را مقابله با تهدیدات روسیه و چین اظهار داشت.

انگلیس برای مقابله با تهدیدات چین و روسیه قانون تصویب می نماید

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، دستورکار قانونگذاری مجلس جدید انگلیس، از نحوه مقابله با تهدیدات روسیه و چین تا مداخله دولت در معاملات خارجی تهدیدنماینده امنیت ملی را در بر خواهد گرفت.

به نوشته خبرگزاری رویترز، دولت انگلیس روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام نمود بوریس جانسون نخست وزیر این کشور، موارد جدیدی از قانون گذاری را در مجلس آنالیز خواهد نمود.

یکی از قوانین پیشنهادی که قرار است در مجلس جدید مطرح شوند، ابزار و قدرت لازم برای مقابله با فعالیت های دولت های متخاصم نظیر روسیه و چین را برای سرویس های امنیتی انگلیس فراهم خواهد نمود.

مطرح شدن چنین قانونی ابتدا در دروه ترزا می نخست وزیر سابق انگلیس و پس از آن صورت گرفت که سرگئی اسکریپال یک جاسوس دوجانبه و دخترش در شهر سالیزبوری انگلیس با ماده ای شیمیایی به نام نوویچوک ترور شدند. انگلیس مقصر این ترور را روسیه مطرح کرد، اما مقامات مسکو این اتهام را رد کردند.

لایحه جدیدی که قرار است در این زمینه در مجلس به بحث گذاشته گردد شامل به روز رسانی تعاریف مربوط به قانون شکنی، ثبت کردن اطلاعات مأموران خارجی، به روز رسانی قوانین مربوط به خیانت و اسناد مربوط به اسرار دولتی خواهد بود.

لایحه مهم دیگری که قرار است در دستورکار مجلس جدید قرار گیرد، دولت را قادر می سازد در هرگونه دارایی منجر به تهدید امنیت ملی، مداخله کند.

دو ماه پیش نیز دولت جانسون گفته بود قدرتش را درخصوص مداخله در خرید های خارجی که بتوانند به امنیت ملی ضربه وارد نمایند، افزایش خواهد داد. لین دولت امروز (پنجشنبه) نیز اعلام نمود یکی از اقداماتش برای مقابله با طرف های متخاصم، شامل ممانعت از تبادل مالکیت معنوی خواهد بود.

جانسون درباره این دستورکار قانون گذاری گفت: وقتی برای تلف کردن نداریم و فوراً [کار خود را]با افراطی ترین سخنرانی ملکه در طول یک نسل اخیر شروع می کنیم تا اولویت های مردم بریتانیا را انجام دهیم.

امروز ملکه انگلیس در مراسم افتتاح مجلس جدید این کشور گفت: اولویت دولت من به انجام رساندن جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا در تاریخ 31 ژانویه است.

جانسون پس از آن که نتوانست موافقت مجلس قبلی برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در تاریخ 31 اکتبر (9 آبان) را کسب کند، خواهان انحلال آن و برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

حزب محافظه کار به رهبری جانسون پنجشنبه هفته گذشته توانست اکثریت قاطع کرسی های مجلس را تصاحب کند و میخواهد در تاریخ 31 ژانویه (11 بهمن) برگزیت را اجرایی کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 544

به "انگلیس برای مقابله با تهدیدات چین و روسیه قانون تصویب می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس برای مقابله با تهدیدات چین و روسیه قانون تصویب می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید