انتشار تصویر 174 مگاپیکسلی از ماه

به گزارش پیامک خنده، این تصویر، نامه ای عاشقانه به ماموریت آینده آرتمیس 1 است که اولین وسیله با قابلیت ارسال انسان به کره ماه در 50 سال گذشته است. آن ها می گویند، همه این 200 هزار عکس در یک شب گرفته شده اند و آن ها 9 ماه را صرف ویرایش و تهیه عکس نهایی خود کرده اند.

انتشار تصویر 174 مگاپیکسلی از ماه

عکاسان نجومی تصویری با جزئیات فوق العاده را از کره ماه به اشتراک گذاشته اند که دهانه های برخوردی، رنگ ها و بافت های سطح ماه را با وضوحی بی سابقه نشان می دهد.

به گزارش دیلی میل، در حالی که فقط چند روز تا پرتاب ماموریت آرتمیس 1 به مدار ماه و فراهم کردن مقدمات بازگشت انسان به ماه به جای مانده است، تصویری با جزئیات دقیق از ماه که دهانه ها، رنگ ها و فراز و نشیب های سطح آن را نشان می دهد، به اشتراک گذاشته شده است.

این تصویر 174 مگاپیکسلی از طریق دو عکاس نجومی آمریکایی با ترکیب بیش از 200 هزار عکس جداگانه از ماه در یک تصویر پدید آمده است.

اندرو مک کارتی مستقر در آریزونا با کانر ماترن دانشمند سیاره شناس و عکاس فضایی برای ایجاد این تصویر و به عنوان ادای احترام مشترک به مناسبت پرتاب موشک به ماه از طریق ناسا در دوشنبه آینده همکاری کرد.

مک کارتی می گوید: از دو سال پیش، من با کانر عکاس نجومی و سیاره شناس همکاری کردم تا واضح ترین تصویری را که می توانستیم از ماه ثبت کنیم ارائه دهیم. ما دوباره در چند ماه گذشته آن را بهبود بخشیدیم تا به چیزی واضح تر برسیم.

وی افزود: این تصویر، نامه ای عاشقانه به ماموریت آینده آرتمیس 1 است که اولین وسیله با قابلیت ارسال انسان به کره ماه در 50 سال گذشته است. آن ها می گویند، همه این 200 هزار عکس در یک شب گرفته شده اند و آن ها 9 ماه را صرف ویرایش و تهیه عکس نهایی خود کرده اند.

مک کارتی می گوید در حالی که تنها تجهیزات اساسی مورد نیاز برای ثبت تصاویر، شامل دوربین، سه پایه و ردیاب است، ما همچنین باید صبر می داشتیم تا به شرایط آسمانی عالی و عاری از آلودگی نوری برسیم.

گفتنی است اولین پرتاب آزمایشی بدون سرنشین موشک فوق سنگین نو ناسا موسوم به سیستم پرتاب فضایی (SLS) که در نهایت انسان را به سطح ماه باز خواهد گرداند، از پایگاه فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب خواهد شد تا خود را به مدار ماه برساند و سپس به زمین بازگردد.

فضاپیمای اوریون پس از پرتاب با موشک SLS، بیش از 250 هزار مایل به سمت ماه پرواز خواهد کرد و در نهایت در فاصله 62 مایلی از سطح آن قرار خواهد گرفت.

آژانس فضایی آمریکا اعلام کرده است که این فضاپیما که از طریق شرکت لاکهید مارتین ساخته شده است، بیشتر از هر فضاپیمای سرنشین دار دیگری که بدون اتصال به ایستگاه فضایی به فضا سفر کرده است، در فضا می ماند و سریعتر و چابکتر از همیشه به خانه بازمی گردد.

این ماموریت به منظور نمایش آمادگی موشک SLS و کپسول اوریون برای حمل فضانوردان طراحی شده است. اگر ماموریت آرتمیس 1 موفقیت آمیز باشد، ناسا ماموریت آرتمیس 2 را در اوایل سال 2024 به سفری به مدار ماه می فرستد، اما این بار با خدمه انسانی انجام خواهد پذیرفت.

همچنین ماموریت آرتمیس 3 قصد دارد 4 فضانورد را به مدت حداکثر 21 روز به نزدیکی ماه بفرستد.

هر دو ماموریت پرواز های آزمایشی برای نشان دادن فناوری و توانایی های اوریون، SLS و پروژه آرتمیس هستند، قبل از اینکه ناسا پای انسان را در یک بازه زمانی حدود سه ساله به سطح ماه برساند که شامل اولین زن و اولین فرد رنگین پوستی خواهد بود که روی سطح ماه راه می فرایند.

پنجره پرتاب ماموریت آرتمیس برای روز دوشنبه 29 اوت بین ساعت 17 تا 19 به وقت ایران تنظیم شده است.

منبع: فرادید
انتشار: 4 شهریور 1401 بروزرسانی: 4 شهریور 1401 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 2086

به "انتشار تصویر 174 مگاپیکسلی از ماه" امتیاز دهید

1 کاربر به "انتشار تصویر 174 مگاپیکسلی از ماه" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار تصویر 174 مگاپیکسلی از ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید