امانی: قانون منع به کارگیری بازنشستگان پاسخی به مطالبه نسل جوان بود

به گزارش پیامک خنده، یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به اینکه قانون منع به کارگیری بازنشستگان پاسخی به مطالبه نسل جوان بود، گفت: مدیران بازنشسته با هزینه زیادی که کشور متقبل گردیده است، تجارب خوبی به دست آورده اند بنابراین باید از تجارب آنها استفاده گردد.

امانی: قانون منع به کارگیری بازنشستگان پاسخی به مطالبه نسل جوان بود

شهربانو امانی در گفت وگو با پیامک خنده با بیان اینکه یکی از مسائل ساختاری کشور ما این است که میان قانون و اجرای آن فاصله زیادی وجود دارد، اظهار کرد: عدم باور به اجرای قانون یکی از مسائل اساسی ماست. علاوه بر این ذی نفعان در قوانین استثناهایی ایجاد می نمایند و پس از مدتی هم قوانین اصلاح می گردد. ما در کشور قانون کم نداریم ولی هر از چند گاهی مجبور می شویم قوانین جدیدی تصویب کنیم.

وی در ادامه اضافه نمود: مدیران جوان اول انقلاب اکنون به دوره بازنشستگی خود رسیده اند. آن ها در همان مقطع اول انقلاب دانش مدیریتی نداشتند و اگر این دانش وجود داشت اکنون احتیاج نبود که در خصوص مدیریت، قوانین جدید تصویب گردد. یکی دیگر از مسائل ما این است که فرایند ارتقاء مدیریت شفاف نیست.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه سهم دادن به جوانان و زنان یکی از راهبردهای مهم اصلاح طلبان در چند انتخابات اخیر بوده است، خاطر نشان کرد: نسل سوم و چهارم انقلاب خواستار سهم در مدیریت کشور بود و قانون منع به کارگیری بازنشستگان نیز برای پاسخ به همین مطالبه تصویب شد. منتقدان این قانون معتقدند در شرایط فعلی کشور یکباره بدنه مدیریت کشور از تجربه و توان اجرایی خالی می گردد. این سوال مطرح است چرا ما نتوانسته ایم تجربه و جوان گرایی و داشتن دانش روز را با هم جمع کنیم؟ من از تصویب این قانون حمایت می کنم اما نقدهایی هم در زمینه مدیریت کشور وجود دارد. ما باید بتوانیم تجربه و جوان گرایی را در کنار هم داشته باشیم در حالی که در 40 سال گذشته چنین شرایطی ایجاد نگردیده است.

وی همچنین توضیح داد: افرادی که با اجرای این قانون از مدیریت اجرایی کشور کنار می روند، اگر طرف مشورت قرار گرفتند حتما باید به خاطر کشور یاری نمایند. مدیران توانمند و جوان تری هم که روی کار می آیند باید به تجربه این پیشکسوتان رجوع نمایند.

امانی در انتها توضیح داد: مدیران جوانی که انتخاب می شوند باید براساس شاخص های مدیریتی و شایسته سالاری انتخاب شوند. اگر چنانچه قانون اعمال گردیده و شایسته سالاری نهادینه گردد، باندسالاری، گروه سالاری و فامیل سالاری کنار رفته و به جای روابط، ضوابط حاکم می گردد. مدیرانی باید به جای بازنشستگان سرکار بیایند که ازشایستگی های لازم برخوردار باشند و شاخص های مدیریتی را کسب نموده باشند. این جوانان با استعداد به تجربه پیشکسوتان احتیاجمندند. کشور برای مدیران بازنشسته هزینه زیادی نموده است و آن ها با این هزینه ها تجربه کافی را به دست آورده اند بنابراین نباید به راحتی از این تجارب گذشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 دی 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 43

به "امانی: قانون منع به کارگیری بازنشستگان پاسخی به مطالبه نسل جوان بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امانی: قانون منع به کارگیری بازنشستگان پاسخی به مطالبه نسل جوان بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید