ارمنستان و آذربایجان به خطوط قرمز ایران ورود نکنند ، حسن همجواری نباید مورد سوءاستفاده قرار گیرد

به گزارش پیامک خنده، سخنگوی ارشد نیرو های مسلح گفت: ارمنستان و جمهوری آذربایجان مسائل خود را به وسیله تبادل نظر حل نموده و به خطوط قرمز ایران ورود نکنند که در غیر اینصورت قطعا پشیمانی به دنبال خواهد داشت.

ارمنستان و آذربایجان به خطوط قرمز ایران ورود نکنند ، حسن همجواری نباید مورد سوءاستفاده قرار گیرد

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیرو های مسلح با اشاره به بحران قره باغ و تجاوزات چندباره دو طرف درگیر به خاک کشورمان، اظهار کرد: به دنبال درگیری های نظامی دو کشور آذربایجان و ارمنستان و عدم رعایت قواعد بین المللی حسن همجواری و مصالح جنگی در مرز های کشور ثالث که در منازعات دو کشور، منجر به شلیک و اصابت تعدادی خمپاره به داخل مناطق سرزمینی جمهوری اسلامی ایران شده است، نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران ضمن تقویت دفاعی خطوط مرزی ایران، اعلام می نماید امنیت مناطق مرزی و مردم ایران، خط قرمز ماست.

سردار شکارچی گفت: در این رابطه به هر دو کشور درگیر یادآور می شویم که اولاً مراقب آتش افروزی و شیطنت های بیگانگان باشند، ثانیاً مسائل فیمابین را به وسیله مسالمت آمیز و تبادل نظر حل و فصل نمایند و ثالثاً با بی دقتی در عملیات نظامی خود، مرز های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران و امنیت و آسایش هموطنان ما را که خط قرمز نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران است، به مخاطره نیندازند و با جدیت و دقت در این خصوص مراقبت نمایند.

وی اضافه کرد: رعایت حسن همجواری و صبوری ایران اسلامی با دو کشور، نباید مورد سوءاستفاده قرار گیرد، لذا هشدار می دهیم با هرگونه تعرض و تهدید برخوردی سخت خواهیم کرد.

سخنگوی ارشد نیرو های مسلح تاکید نمود؛ در پی درگیری های اخیر نظامیان دو کشور در منطقه قره باغ، نخجوان و ارمنستان به دلیل شیطنت بعضی بازیگران منطقه ای و حملات راکتی و توپخانه ای طرف های درگیر، بعضی مناطق مرزی جمهوری اسلامی ایران تحت تاثیر قرار گرفته و خساراتی به هموطنان مرزنشین وارد نموده است.

سردار شکارچی توضیح داد: تاکید می کنیم دو کشور مسائل خود را به وسیله تبادل نظر حل نموده و به خطوط قرمز ایران ورود ننمایند که در غیر این صورت قطعاً پشیمانی به دنبال خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1173

به "ارمنستان و آذربایجان به خطوط قرمز ایران ورود نکنند ، حسن همجواری نباید مورد سوءاستفاده قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارمنستان و آذربایجان به خطوط قرمز ایران ورود نکنند ، حسن همجواری نباید مورد سوءاستفاده قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید