ادعای ورود رزم ناوهای چینی به حریم آبی ژاپن

به گزارش پیامک خنده، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، دولت توکیو امروز سه شنبه از بابت آنچه که ورود غیرقانونی رزم ناوهای چینی به حریم آبی خود توصیف نموده، مراتب اعتراض خود را به دولت پکن گفت.

ادعای ورود رزم ناوهای چینی به حریم آبی ژاپن

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

گفته می گردد که دیروز دوشنبه چهار فروند کشتی گشت دریایی چین به حریم آبی ژاپن در اطراف جزایر مورد مناقشه سنکاکو واقع در دریای چین شرقی، وارد شدند.

ادعا می گردد دو فروند از این کشتی ها تا روز سه شنبه در قلمرو آبی ژاپن مانده اند حال آنکه روی عرشه یکی از چهار کشتی نیز یک توپ جنگی بوده است.

در ماه ژانویه، چین قانونی را تصویب کرد که به گارد ساحلی خود اجازه شلیک به کشتی های خارجی را می دهد که وارد آب های مورد مناقشه با این کشور می شوند.

در سال 2020، توکیو مدعی شد که رزم ناوهای چینی 24 بار حریم آبی ژاپن را نقض نموده اند که در یک مورد، این رویداد 57 ساعت طول کشید.

پیشتر، لوید آستین وزیر دفاع دولت جدید واشنگتن، در تماس تلفنی با نوبیو کیشی همتای ژاپنی، از آمادگی آمریکا برای دفاع از توکیو در مناقشات مرزی با چین سخن گفته بود.

اشاره وی به مجمع الجزایر غیرمسکونی واقع در دریای چین شرقی است که ژاپن آنها را سنکاکو می نامد حال آنکه چین آنها را تحت عنوان دایاکو بخشی از قلمرو ارضی خود تلقی می نماید.

به ادعای آستین، جزایر تحت مناقشه مشمول بند 5 معاهده امنیتی آمریکا-ژاپن هستند و آمریکای تحت امر بایدن، همچنان با هرگونه اقدام یک جانبه برای تغییر شرایط موجود در دریای چین شرقی، مخالف است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1475

به "ادعای ورود رزم ناوهای چینی به حریم آبی ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای ورود رزم ناوهای چینی به حریم آبی ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید