آماده باش آمریکا برای تحریم شرکای اروپایی پروژه گازی روسیه

به گزارش پیامک خنده، آمریکا همزمان با تلاشهای دیپلماتیک برای رسیدن به یک مصالحه درخصوص تکمیل ساخت خط لوله نورد استریم 2، در آماده باش برای وضع تحریمها علیه شرکتهای مشارکت کننده در این پروژه جنجالی واقع شده است.

آماده باش آمریکا برای تحریم شرکای اروپایی پروژه گازی روسیه

با ما سفر کنید و با سفر اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، جن ساکی، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در توضیحاتی اظهار کرد: واشنگتن با متحدانش در مورد استفاده از تحریم ها علیه تکمیل ساخت نورد استریم 2 همکاری می نماید. ما به رصد فعالیت برای تکمیل یا گواهی تایید این خط لوله ادامه می دهیم. وی در ادامه تاکید نمود تحریمها تنها یکی از ابزارهای مهم آمریکا برای تضمین امنیت انرژی هستند و ما این اقدام را با همکاری متحدان و شرکایمان انجام می دهیم.

در حدود 150 کیلومتر از ساخت خط لوله گاز طبیعی نورد استریم 2 در آبهای دانمارک و آلمان باقی مانده است اما تهدید تحریمهای آمریکا علیه شرکتهای مشارکت نماینده در فرایند تکمیل این پروژه باعث تاخیرهای طولانی در تکمیل آن شده است.

اگر این خط لوله تکمیل گردد، احتیاج شرکت گازپروم به استفاده از اوکراین به عنوان یک راستا ترانزیت برای صادرات گاز به اروپا را کاهش می دهد و اوکراین را از درآمدهای مربوط به ترانزیت گاز محروم می نماید. کار برای احداث این خط لوله در آبهای دانمارک اواخر ژانویه با وجود تحریم شدن کشتی احداث لوله فورچونا و مالک آن KVT-RUS از سرگرفته شد.

هنوز زمان تکمیل این خط لوله معلوم نیست و کشتی فورچونا بسیار آهسته تر از کشتی پایونیرینگ اسپریت کار می نماید که پیش از تصویب تحریمهای آمریکا در دسامبر سال 2019 کار عملیات احداث لوله های در بستر دریا را انجام می داد.

شرکت سازنده نورد استریم 2 ممکن است برای سرعت بخشیدن به فرایند تکمیل پروژه، یک کشتی دیگر مانند کشتی روسی آکادمیک چرکی را اضافه کند.

دولت آمریکا تحت ریاست جمهوری جو بایدن موضع همکاری بیشتری در مورد نورد استریم 2 در مقایسه با ترامپ اختیار نموده و واشنگتن و برلین متعهد شده اند درباره این پروژه تبادل نظر نمایند. آلمان همچنان به تکمیل این پروژه متعهد مانده و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، مکررا از این پروژه پشتیبانی نموده و حتی در مقابل درخواستها برای لغو آن با وجود مسمومیت الکسی ناوالنی، منتقد برجسته پوتین در اوت سال گذشته و زندانی شدن وی در اوایل فوریه، ایستادگی نموده است.

گزینه های متعددی در مورد بن بست به وجود آمده بر سر این پروژه خط لوله در دست آنالیز است. آلمان قرار است پیشنهاداتی به آمریکا در مورد نحوه مدیریت این خط لوله در آینده مطرح کند.

این گزینه ها شامل احتمال بسته شدن جریان گاز نورد استریم 2 در آینده با توجه به رفتار روسیه خواهد بود. با این حال چنین اقداماتی که بر خلاف مقررات تجارت جهانی هستند، احتمالا پیامدهای حقوقی خواهند داشت. ساکی گفت موضع اساسی آمریکا در قبال نورد استریم 2 بدون تغییر مانده و بایدن آن را توافق بدی برای اروپا می داند.

بر اساس گزارش پلاتس، پیشتر گزارش شده بود که وزارت خارجه آمریکا در حال آماده کردن فهرستی از شرکت های اروپایی است که مقررات تحریم ها را نقض نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1453

به "آماده باش آمریکا برای تحریم شرکای اروپایی پروژه گازی روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده باش آمریکا برای تحریم شرکای اروپایی پروژه گازی روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید