آلمان خواهان توافق نو با ترکیه در مسئله پناهندگان شد

به گزارش پیامک خنده، وزیر امور خارجه آلمان خواهان به روزرسانی توافق پناهندگان با ترکیه و ارائه بودجه بیشتر به آنکارا در قبال همکاری ها با این اتحادیه در زمینه مقابله با هجوم پناهندگان شد.

آلمان خواهان توافق نو با ترکیه در مسئله پناهندگان شد

با تور آلمان ارزان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه اتریشی استاندارد، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان یک توافق تازه درباره مسئله پناهندگان با ترکیه را درخواست نموده است.

وی در گفتگویی با روزنامه دی ولت آلمان تاکید نمود: ما به یک به روزرسانی همکاری ها با ترکیه در زمینه مسائل مهاجرت احتیاج داریم. در چارچوب یک توافق نامه تازه باید بودجه بیشتری از طرف اتحادیه اروپا در اختیار ترکیه قرار گیرد.

وزیر امور خارجه آلمان بعلاوه گفت: من نمی خواهم هیچ رقمی را در اینجا اعلام کنم، اما این کاملا واضح است که بدون پول امور پیش نمی رود.

هایکو ماس بعلاوه تاکید نمود که اتحادیه اروپا علاقه زیادی به توسعه و به روزرسانی توافق پناهندگان با ترکیه دارد. وی اضافه کرد: با وجود همه مشکلاتی که ما با دولت ترکیه داریم باید این مسئله را به رسمیت بشناسیم که این کشور بار مهاجرتی نه خیلی کم اهمیتی را برای ما بر دوش می کشد.

توافق پناهندگانی که در حال حاضر بین اتحادیه اروپا و ترکیه اعتبار دارد پیش بینی می نماید که ترکیه علیه مهاجران غیر قانونی در اتحادیه اروپا اقدام کند و آن ها را به کشور خود بازگرداند. در مقابل هم اتحادیه اروپا یاری های اقتصادی برای تامین پناهندگان در این کشور را به ترکیه مد نظر قرار داده است.

ترکیه بارها این انتقاد را وارد نموده که اتحادیه اروپا به وعده های اقتصادی خود در توافق پناهندگان عمل نمی نماید و بارها این اتحادیه را به خروج از این توافق تهدید نموده است.

سازمان حقوق بشر حامی پناهندگان در آلمان موسوم به پرو آسیل در آستانه برگزاری دومین کنفرانس صلح لیبی در برلین به اتحادیه اروپا درباره تضعیف بیشتر کنوانسیون پناهندگان ژنو هشدار داد. این سازمان حقوق بشری بخصوص به همکاری های اروپا با گارد ساحلی لیبی برای اخراج پناهجویان انتقاد وارد کرد.

پرو آسیل به مناسبت روز جهانی پناهندگان (20 ژوئن) از اتحادیه اروپا خواست که حقوق بشر در قبال این پناهجویان را مراعات کند.

مسئله پناهندگان همچنان موضوعی حل نشده در این اتحادیه به جای مانده است.

وزرای کشور اتحادیه اروپا در نشست اخیر خود در لوکزامبورگ بار دیگر نتوانستند به توافقی درباره اصلاح سیستم پناهندگی اروپا دست یابند.

در ملاقات اخیر وزرای کشور اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ هیچ پیشرفتی در این راستا حاصل نشد. به این ترتیب در دوران ریاست دوره ای پرتغال بر اتحادیه اروپا هم توافقی در این زمینه حاصل نشده و این مسئله به رئیس بعدی دوره ای یعنی اسلواکی که از ماه جولای کار خود را شروع می نماید محول می گردد.

مناقشات بر سر مسئله تقسیم عادلانه پناهندگان در اتحادیه اروپا همچنان به علت مخالفت بعضی اعضاء حل نشده به جای مانده و همچنان با توجه به پیمان دوبلین، کشورهای مرزی این اتحادیه در معرض هجوم چشمگیر پناهجویان قرار دارند که البته در سال های اخیر به علت بحران کرونا از شدت آن کاسته شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1699

به "آلمان خواهان توافق نو با ترکیه در مسئله پناهندگان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان خواهان توافق نو با ترکیه در مسئله پناهندگان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید