کپسول باری ژاپنی به فضا پرتاب شد

به گزارش پیامک خنده به نقل از اسپیس، سازمان فضایی ژاپن(JAXA) به طور موفقیت آمیز یک کپسول باری رباتیک را همراه یک موشکH-lllB به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد. این در حالی است که در اصل قرار بود این کپسول 2 هفته قبل به فضا پرتاب گردد اما به دلیل آتش سوزی این عملیات انجام نشد.

کپسول باری ژاپنی به فضا پرتاب شد

کپسول رباتیک H-II Transport Vehicle-8 یا HTV-8 شب گذشته همراه 4 تن ذخایر و باتری ها و نمونه اولیه یک سیستم ارتباط لیزری از مرکز فضایی تانگاشیما در جنوب ژاپن به فضا پرتاب شد.

طبق تخمین کارشناسان این کپسول روز شنبه به ایستگاه فضایی بین المللی می رسد. خدمه ایستگاه فضایی بین المللی با استفاده از بازوی رباتیک Canadarm2 این کپسول را در فضا کنترل خواهند کرد.

قرار است باتری هایی که با این کپسول به فضا فرستاده شده اند، طی 5 راهپیمایی فضایی در ماه اکتبر در ایستگاه فضایی بین المللی نصب شوند.

سازمان فضایی ژاپن ابتدا تصمیم داشت این کپسول را در 10 سپتامبر به آسمان پرتاب کند. اما به دلیل آتش سوزی در پد پرتاب موشک، این عملیات به تعویق افتاد. شرکت میتسوبیشی هوی اینداستریز که پیمانکار اصلی موشک های ژاپنیH-lllB است بعدا اعلام نمود دلیل احتمالی آتش سوزی ایجاد الکتریسیته ساکن هنگام سوختگیری بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 404

به "کپسول باری ژاپنی به فضا پرتاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کپسول باری ژاپنی به فضا پرتاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید