کشف قدیمی ترین گورستان حیوانات خانگی در مصر

به گزارش پیامک خنده، باستان شناسان در مصر یک گورستان حدودا 2000 ساله را که بقایای حیواناتی همچون گربه و میمون به همراه قلاده هایی از صدف و دانه های شیشه ای و سنگی در آن دفن شده است کشف کرده اند.

کشف قدیمی ترین گورستان حیوانات خانگی در مصر

مصریان باستان به مومیایی کردن حیوانات برای پیشکش به خدایان شهرت داشتند اما این گورستان واقع در حوالی بندر برنیس موضوع متفاوتی است. در هیچ یک از حیواناتی که در این گورستان دفن شده اند اثری از مرگ به دست انسان دیده نمی شود، در عوض بقایای به جای مانده نشان می دهند این ها حیوانات پیر و بیماری بوده اند که توسط فردی نگهداری می شده اند. تقریبا تمامی این حیوانات با دقت دفن شده اند. حیوانات در حالتی شبیه به خوابیدن در قبر قرار داده شده اند و در برخی موارد پتویی به دور آن ها پیچیده شده و یا ظرفی بر روی آن ها قرار داده شده است.

در یکی از موارد، یک میمون در کنار سه بچه گربه، یک سبد حصیری، لباس، تکه های ظرف و دو صدف بسیار زیبا دفن شده بود.

بنابراین کارشناسان معتقدند حیوانات در برنیس برای هدیه شدن به خدایان قربانی نمی شدند و به عنوان حیوانات خانگی نگهداری می شدند.

باستان شناسان این گورستان متعلق به قرن اول و دوم میلادی را به طور اتفاقی کشف کرده اند. سال ها است که باستان شناسان مشغول کاوش در حوالی برنیس هستند چراکه این منطقه خانه بقایای تاریخی است.

از 585 مورد بقایای کشف شده، 536 مورد گربه، 32 مورد سگ، 15 مورد میمون، یک مورد روباه و یک مورد شاهین بوده است. هیچ کدام از حیوانات مومیایی نشده بودند اما برخی از آن ها در تابوت های موقتی قرار داده شده بودند. برای مثال مجموعه ای از برگ نخل دور یک سگ بزرگ پیچیده شده بود و یک نفر با دقت دو تکه کوزه را دور جسد سگ قرار داده بود.

منبع: گردشبان
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1529

به "کشف قدیمی ترین گورستان حیوانات خانگی در مصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف قدیمی ترین گورستان حیوانات خانگی در مصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید