چگونه شمع بسازیم

به گزارش پیامک خنده، اگر از دوستداران دکور محیط زندگی با شمع هستید حتما در خانه شمع های نیمه سوخته یا قدیمی دارید که به نظرتان زیبا خود را از دست داده اند و باید جایگزین شوند، در این گزارش با ساخت چند مدل ساده شمع آشنا می شویم.

چگونه شمع بسازیم

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، شمع ها در کنار زیبایی و جلوه ای که به محیط می دهند، بسیار آرامش بخش هستند و می توانند انرژی های منفی را از خانه دور کنند.

این روزها زمان خوبی برای خرید نیست و ما این فرصت را داریم تا با استفاده از وسایل و امکانات محدود در خانه، دست به خلاقیت و ساخت بزنیم.

در اینجا این فرصت برای شما به فراهم شده تا با چند وسیله ساده یا حتی دور انداختنی، شمع های زیبایی برای سرویس بهداشتی، روی میز آرایش یا هرجای دیگری که دوست داشته باشید درست کنید.

وسایلی که احتیاج داریم:

برای این کار احتیاج به ظرفی به عنوان قالب دارید، این ظرف می تواند هر چیزی که فکرش را می کنید باشد؛ قالب های سلیکونی کوچک با شکل های متنوع، شیشه مربا، شکلات صبحانه، ظروف پلاستیکی یا یکبار مصرف های دور ریختنی.

اگر می خواهید از شمع های موجود در خانه استفاده کنید لازم است ابتدا شمع ها را بشکنید و نخ فیتیله آن را بیرون بیاورید و در جایی نگهدارید چون برای ساخت شمع جدید به آن احتیاج پیدا می کنید.

شمع را ذوب کنیم

از یک ظرف برای آب کردن شمع ها استفاده کنید. شمع ها به طریقه روش بن ماری باید ذوب شوند. اگر این روش را نمی شناسید باید بگویم که لازم است یک ظرف بزرگتر از ظرف ذوب شمع روی حرارت قرار دهید و داخل آن آب بریزید تا به جوش بیاید. حالا ظرف شمع را داخل آب جوش بگذارید تا شمع به آرامی ذوب شود.

به شمع رنگ بدهیم

چون قرار است از شمع های قدیمی داخل خانه استفاده کنیم، اگر شمع سفید است می توانید با ریختن تکه های مداد شمعی هنگام ذوب شدن شمع، رنگ دل خواه را به آن بدهید. اما اگر شمع رنگی باشد پیشنهاد می دهم تغییر رنگ ندهید یا از مداد شمعی با همان رنگ استفاده کنید.

شمع را در قالب بریزیم

زمان ریختن شمع در قالب است. یک سر نخ فیتیله را با چسب شیشه ای با حرارتی در کف قالب، مرکز آن بچسبانید و سر دیگر آن را دور مداد یا سیخ چوبی یا چیزی شبیه به این بچسبانید و روی در قالب قرار دهید. طوری که فیتیله صاف در مرکز قالب قرار بگیرد.

حالا شمع مذاب را در قالب بریزید و بدون آنکه آن را تکان دهید، اجازه دهید تا خنک شود. هرگز ار یخچال یا فریزر برای خنک شدن استفاده نکنید چرا که شمع ترک بر می دارد.

اگر می خواهید شمع را بعد از خشک شدن از قالب بیرون بیاورید باید حتما قالب را پیش از ریختن شمع با روغن چرب کنید.

شمع رنگین کمانی بسازیم

به دو طریق می توانید شمع رنگین کمانی بسازید. اگر چند شمع با رنگ های مختلف دارید، آنها را جداگانه ذوب کنید.

به ترتیبی که دلتان می خواهد در قالب بریزید. فقط به خاطر داشته باشید که باید شمع ریخته شده در قال کاملا خشک شده باشد تا شمع بدی را به آن اضافه کنید. همین کار را می توانید با رنگی کردن شمع ها به کمک مداد شمعی انجام دهید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 964

به "چگونه شمع بسازیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه شمع بسازیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید