چه کار کنیم که بعد از افطار دل درد نگیریم؟

به گزارش پیامک خنده، آنا/ تعداد زیادی از روزه داران بعد از افطار دچار مشکل دل درد می شوند،در صورتی که می توانند با رعایت چند نکته این مشکل را حل کنند.

چه کار کنیم که بعد از افطار دل درد نگیریم؟

وی گفت: برای داشتن و حفظ یک دستگاه گوارش سالم، دانستن بایدها و نبایدهای تغذیه ای و نوشیدنی ضروری است.

وی با بیان اینکه یکی از شرایط ویژه در روزه داری است، افزود: در روزه داری معده چند ساعت را با گرسنگی و تشنگی روبرو و ساعات زیادی خالی بوده است، به همین دلیل، اینکه با چه چیزی در مرحله اول پر شود اهمیت دارد؛ بعنوان مثال اگر روزه را با نوشابه طبیعی یا گازدار باز کنیم به دستگاه گوارش آسیب زده می شود.

فرحبخش مطرح کرد: نوع تغذیه در ماه رمضان به ویژه در وعده افطار و سحر در بروز مسائل گوارشی مثل انواع دل دردها بسیار موثر است.

این متخصص تغذیه بیان کرد: فرد روزه دار نباید در بدو افطار، معده خود را با حجم زیادی از موادغذایی پر کند و بایستی افطار به صورت کاملا معمولی و ساده برگزار شود. درواقع این توجیه درستی نیست که چون معده ساعات طولانی خالی بوده در یک زمان باید حجم آن را به طور کامل پر کرد.

عوارض شام نخوردن در ماه مبارک رمضان

وی گفت: بهترین گزینه برای بازکردن افطار مصرف مواد غذایی گرم (مانند یک چای گرم با خرما یا شیرگرم و خرما) است. هرچند که به دلیل تابستان وهوای گرم افراد تمایلی به خوردن مواد غذایی و نوشیدنی های گرم ندارند اما این موضوع باعث می شود دستگار گوارش خود را با شرایط تطبیق دهد.

فرحبخش توصیه کرد: بهتر است در هنگام افطار، از موادغذایی مانند نان، پنیر، عسل و حلیم به حد متناسب و اندازه مصرف شود وبعد یک تا دوساعت از افطار که معده خود را تطبیق داد، فرد می تواند شام کامل بخورد تا انرژی از دست رفته در یک روز را به نوعی جبران کند.

این متخصص تغذیه یادآور شد: درصورت بروز دل درد و معده درد بعد از افطار (بسته به شدت آن) درمان متفاوتی دارد و اگر حاد باشد باید حتما به پزشک مراجعه شود.

منبع: همگردی
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 949

به "چه کار کنیم که بعد از افطار دل درد نگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کار کنیم که بعد از افطار دل درد نگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید