نرخ سود سپرده بانک ها افزایش یافت

به گزارش پیامک خنده، به گزارش خبرنگاران، آخرین اطلاعات به دست آمده از عملکرد بخش واقعی اقتصاد نشان می دهد، رشد مالی بدون نفت در جهت صعودی قرار گرفته است. از طرف دیگر، نرخ تورم از تورم هدف اعلام شده (22 درصد) فاصله دارد.

نرخ سود سپرده بانک ها افزایش یافت

بر این اساس، هیات عامل این بانک در راستای اجرای قانون پولی و بانکی کشور برای حفظ ارزش پول ملی، در جلسه چهارشنبه 22 مردادماه 1399 چارچوب های جدید اجرای سیاست پولی را تصویب کرد.

هیات عامل بانک مرکزی بر اساس مواد (6) و (11) دستورالعمل عملیات بازار باز و اعطای اعتبار در قبال اخذ وثیقه توسط بانک مرکزی، نرخ سود سپرده گذاری بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی نزد بانک مرکزی را با 1 واحد درصد افزایش، 14 درصد مشخص کرد و بدین ترتیب دامنه نرخ سود در بازه 22-14 درصد نهاده شد. این تصمیم با هدف کاهش دامنه دالان نرخ سود، افزایش نرخ سود در بازار بین بانکی و راهنمایی نرخ تورم به سمت نرخ تورم هدف اتخاذ شده است و از روز شنبه 25 مردادماه 1399 اجرا می گردد. لازم به یادآوری است بانک مرکزی برای دستیابی به تورم هدف از تمام ابزارهای پولی در اختیار استفاده خواهد نمود.

پیش از این هیات عامل بانک مرکزی در روز پنجشنبه مورخ 12 تیرماه 1399، کف دالان نرخ سود را از 12 به 13 درصد افزایش داده بود.

منبع: روابط عمومی بانک مرکزی

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1124

به "نرخ سود سپرده بانک ها افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ سود سپرده بانک ها افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید