مدودیف: برای کنار گذاشته شدن از شبکه اینترنت برنامه ریزی کرده ایم

به گزارش پیامک خنده، دیمیتری مدودیف معاون رئیس شورای امنیت روسیه احتمال کنار گذاشته شدن این کشور از شبکه اینترنت جهانی را بعید ندانست و گفت که مسکو برای چنین وضعیتی آماده است.

مدودیف: برای کنار گذاشته شدن از شبکه اینترنت برنامه ریزی کرده ایم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مدودیف روز دوشنبه در گفتگو با رسانه ها خاطر نشان کرد: احتمال آن که روسیه را از شبکه اینترنتی کنار بگذارند وجود دارد و دولت روسیه برای چنین وضعیتی برنامه ریزی کرده است.

وی اضافه کرد: روسیه دارای توانمندی فنی است و در صورتی که از شبکه اینترنتی کنار گذاشته شود، اینترنت مستقل خود را بکار خواهد گرفت.

مدودیف گفت، برای این منظور هم از نظر فناوری و هم در سطح قانونگذاری شرایط فراهم است، اما چنین وضعیتی به هیچ وجه ساده نخواهد بود و وی نمی خواهد چنین وضعیتی رخ دهد.

معاون رئیس شورای امنیت روسیه، استفاده از اینترنت روسی را یک طرح جایگزین خواند. وی با بیان اینکه اجازه انحصاری مدیریت شبکه اینترنتی به آمریکا تعلق دارد، اظهار کرد: اگر احتمالا وضع فوق العاده رخ دهد و اگر عقل از سر کسی بپرد ما برای استفاده از اینترنت خود آماده ایم.

اینترنت مستقل روسی از اول ماه نوامبر سال 2019 برای مقابله با قطع ناگهانی اینترنت از طرف آمریکا در روسیه آغاز به کار کرد.

در آن زمان به دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، قانونی نیز به نام فعالیت پایدار بخش روسی شبکه اینترنتی یا اینترنت مستقل تدوین و تصویب شد.

قانون اینترنت مستقل به دولت روسیه اختیارات زیادی برای فیلتر کردن و کنترل پهنای باند و ترافیک اینترنت می دهد و حتی به گفته دولت در مواقع اضطراری می تواند اینترنت در روسیه را از شبکه جهانی قطع کند.

در قانون اینترنت مستقل روسیه آمده است: با توجه به ماهیت خصمانه آمریکا و استراتژی امنیت سایبری این کشور که در ماه سپتامبر سال گذشته منتشر شد، این طرح به اجرا گذاشته می شود.

مدودیف در ادامه گفت: واشنگتن در سال 2018 بدون هیچگونه مدرکی مسکو را به انجام حملات هکری متهم کرد و وعده داد که این کشور را در راستای طرح های خود برای حفظ برتری و سلطه بر جهان مجازات کند.

الکسی ناوالنی از سلامتی کامل برخوردار است

مدودیف در بخش دیگری از سخنان خود گفت که الکسی ناوالنی (فعال سیاسی مخالف دولت روسیه) از سلامتی کامل برخوردار است و نیازی به رسیدگی به وضع سلامتی وی وجود ندارد.

وی همچنین برگزاری اعتراضات غیرقانونی در روسیه و کشاندن مردم به خیابان ها در شرایط همه گیری ویروس کرونا را غیر قابل قبول خواند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1454

به "مدودیف: برای کنار گذاشته شدن از شبکه اینترنت برنامه ریزی کرده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدودیف: برای کنار گذاشته شدن از شبکه اینترنت برنامه ریزی کرده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید