قاچاق 1.8 میلیارد دلاری لوازم خانگی در طول سال

به گزارش پیامک خنده، به گزارش خبرنگاران، سیدمرتضی میری، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی با اشاره به میزان اشتغالزایی در صنف لوازم خانگی، گفت: در حال حاضر تولیدات کارخانجات افزایش یافته به طوری که یک کارخانه در سه ماه اول سال حدود 300 نفر و کارخانه دیگری حدود هزار نفر استخدامی داشته اند.

قاچاق 1.8 میلیارد دلاری لوازم خانگی در طول سال

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی گفت: اگر بتوانیم فراوری را هرچه بالاتر ببریم باعث اشتغالزایی بیشتر خواهیم شد، اما این نکته را نباید فراموش کرد که در کنار اشتغالزایی باید به فکر افزایش کیفیت محصولات هم باشیم تا به برندسازی برسیم، اینکه کوشش کنیم تعداد کارخانجات را افزایش دهیم، اما در کنار آن کیفیت کمی داشته باشیم قطعا اثرگذار نخواهد بود.

به گفته این مقام مسئول گفت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام نموده است که حدود 3.3 میلیارد دلار لوازم خانگی در سال فروش می رود که از این مقدار حدود 1.5 میلیارد تومان آن فراوری داخلی و واردات است و 1.8 میلیارد دلار دیگر کالایی است که قاچاق می گردد و مساوی فراوریات داخلی است.

میری تشریح کرد: هم اکنون فراوری و کیفیت محصولات ایرانی افزایش یافته است، اما در این بین مسئله ای که وجود دارد و این صنف را آزار می دهد، زیاد بودن تعداد بعضی از کارخانه هایی است که نوپا هستند و باعث کاهش کیفیت می شوند، به طور مثال چرا باید 150 کارخانه اجاق داشته باشیم؟ درست است که افزایش تعداد کارخانه ها باعث اشتغالزایی زیادی می شوند، اما باید به این نکته توجه کرد که کیفیت باید در اولویت کار باشد.

او در مورد صادرات لوازم خانگی، بیان نمود: باید به سمت افزایش میزان صادرات برویم که در حال حاضر صادراتمان اُفت نموده است و تنها به کشور عراق و مقداری به افغانستان صادرات داریم.

به گفته رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی اگر این 1.8 میلیارد دلار قاچاق را در صنعت لوازم خانگی هزینه کنیم باعث اشتغالزایی حدود 30 درصد در کل کشور می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 990

به "قاچاق 1.8 میلیارد دلاری لوازم خانگی در طول سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاچاق 1.8 میلیارد دلاری لوازم خانگی در طول سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید