طرح خودکفایی استان ها در فراوری کالا های اساسی

به گزارش پیامک خنده، ششمین جلسه کمیسیون ویژه حمایت از فراوری ملی مجلس شورای اسلامی، با حضور نمایندگان عضو این کمیسیون، معاونان وزارت صمت، وزارت اقتصاد و جهاد کشاورزی برگزار گردید.

طرح خودکفایی استان ها در فراوری کالا های اساسی

به گزارش ، ششمین جلسه کمیسیون ویژه حمایت از فراوری ملی مجلس شورای اسلامی، صبح امروز، شنبه، 16 فروردین با حضور نمایتدگان عضو این کمیسیون، معاونان وزارت صمت، وزارت اقتصاد و جهاد کشاورزی برگزار گردید.

در این جلسه که با استفاده از فناوری دیجیتالی دو سویه برگزار گردید، نمایندگان این وزارتخانه ها برنامه های خود را در خصوص راه حل های تحقق جهش فراوری و کاهش آثار و تبعات مالی کرونا ارائه کردند.

چگونگی افزایش صادرات، کنترل واردات با توجه به کاهش درآمد های نفتی، میزان اجرای قانون حداکثر استفاده از توان فراوریی و خدماتی در تأمین احتیاج های کشور که کاهش یک میلیارد دلاری ارز اختصاص یافته به صادرات را در سال 98 در پی داشت از دیگر موضوعات جلسه امروز کمیسیون ویژه حمایت از فراوری ملی بود.

در ششمین جلسه کمیسیون ویژه حمایت از فراوری ملی در سال 99 همچنین وزارت جهاد کشاورزی گزارشی از کاهش واردات، افزایش فراوری داخل و صادرات محصولات کشاورزی و همچنین طرح های افزایش بهره وری مانند طرح های اجرا شده در خوزستان، ایلام و سیستان و بلوچستان را که بخشی از آن به بهره وری رسیده است، برای نمایندگان مجلس تشریح کرد.

پیش بینی میزان فراوری سال جاری گندم تا 13 میلیون تُن که به معنای خودکفایی در این کالای اساسی است و نیز اجرای طرح های خودکفایی در شکر، روغن، چای و سایر مواد اولیه مورد احتیاج بخش کشاورزی از دیگر موضوعات مورد بحث نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نمایندگان وزارتخانه های صمت، اقتصاد و جهاد کشاورزی در کمیسیون ویژه حمایت از فراوری ملی بود.

در این جلسه همچنین، الگو های موثر برای توزیع بهینه بسته های حمایتی در بین بیکارشدگان کرونا، کارگران روزمزد و افراد شاغل مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 872

به "طرح خودکفایی استان ها در فراوری کالا های اساسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح خودکفایی استان ها در فراوری کالا های اساسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید