طارمی: وارد رابطه شده ام و او خیلی به من یاری کرد

به گزارش پیامک خنده، مهدی طارمی که پس از سپری کردن یک فصل فوق العاده در پورتو و معرفی به عنوان بهترین پاسور فصل لیگ برتر پرتغال، اکنون در اردوی تیم ملی حضور دارد، در یک مصاحبه اسکایپی با برنامه فوتبال 120 شبکه ورزش مسائل جالبی را عنوان کرد که گفت وگوی او را در زیر می خوانید:

طارمی: وارد رابطه شده ام و او خیلی به من یاری کرد

در مقاطعی از فصل به کونسیسائو انتقاد شد که چرا مهدی طارمی را در ترکیب قرار نمی دهد، زود تعویض نموده یا مثل ملاقات با چلسی دیر به زمین فرستاد؛ او در پورتو ماندنی است یا رفتنی؟

دیروز یک خبری شنیدم که دو سال دیگر قراردادش را تمدید نموده، اما نمی دانم این موضوع 100 درصد است یا نه؛ ایشان مربی خیلی بزرگی به حساب می آید و از نظر فنی و تاکتیکی مربی خیلی کاربلد است و به نظرم جای پیشرفت زیادی دارد و می تواند تبدیل به مربی بزرگی گردد.

ارتباط شخصی تو و کونسیسائو خوب است؟

بله، اما مربیان پرتغالی که من با آن ها کار کردم، یک مقدار اخلاق خاصی دارند. یکبار هم به خودشان گفتم که ایشان از نظر شخصیتی مثل آقای کی روش است و من هم بخاطر اینکه پیش زمینه ای از این نوع شخصیت داشتم، می توانستم درک کنم که چه می خواهد، چطور رفتار کنم و چه عملی در تیم داشته باشم. به نظرم بخاطر همین بود که توانستم خیلی زود خودم را در تیم جا بیاندازم و نمایش خوبی داشته باشم.

فصل آینده در پورتو می مانی؟ پیشنهاد اغوا نماینده ای داشتی؟

من در پورتو خیلی شادمان هستم؛ در این تیم جا افتادم و از بازی در پرتغال رضایت دارم، اما اگر پیشنهادی به باشگاه ارائه گردد، باشگاه تصمیم می گیرد، چون من با پورتو قرارداد دارم. مسؤولان باشگاه درباره پیشنهاد من تصمیم گیری می نمایند، اما بخاطر اینکه لیگ کشور های مختلف به تازگی تمام شده، باید ببینیم در آینده چه اتفاقی می اُفتد؟!

یک خبرنگار پرتغالی امشب توئیت نموده که پیشنهاد 60 میلیون یورویی از تاتنهام دریافت کردی؛ این خبر را تایید می نماید یا حاشیه است؟

از زمانی که به ایران آمدم، کارم را انجام می دهم و تمام تمرکزم در این برهه حساس را روی تیم ملی گذاشتم تا بتوانم عملکرد خیلی خوبی داشته باشم تا بتوانیم به مرحله بعد صعود کنیم. خیلی پیگیر اخبار آنجا (انتقالم) نیستم و چنین صحبت هایی را نشنیدم، اما باید ببینیم چه اتفاقی می اُفتد.

خودت علاقه مند هستی در کدام تیم بازی کنی؟

یک سری تیم ها هستند که الان مهاجم ندارند و اگر قرار است اتفاقی رقم بخورد، دوست دارم به تیمی بروم که در آنجا بازی کنم؛ همه مسائل بستگی به باشگاه دارد.

قلبا دوست داری در کدام تیم بازی کنی؟

همه می دانند من هوادار کجا هستم، اما به یکباره دیدید به تیم رقیب رفتم و داستان گردد!

بحث پنالتی دریافت های تو همواره مطرح بوده و حتی طرفداران تیم های رقیب و رئیس سابق باشگاه بنفیکا نیز از این موضوع عصبانی شدند.

درباره پنالتی تا به حال خیلی شرح دادم؛ من معمولا روی هوشم این کار را انجام می دهم و شاید درصد خیلی زیادی از پنالتی ها را خودم گرفته باشم، اما پنالتی هایی که می گیرم، به حق است؛ یعنی خطا انجام می گردد و به همین دلیل خطا می گیرند، اما مقدار زیادی از هوش خودم بهره می برم و فکر نمی کنم ناجوانمردانه باشد. مدافعان رقیب نباید بی احتیاطی نمایند و باید کارشان را درست انجام دهند. همواره بحث وجود داشته، اما من از هوشم در پنالتی دریافت استفاده کردم و خدا را شکر همواره خوب بوده و خطا ها را گرفته اند.

اگر هشت پنالتی این فصل پورتو را به سرجیو اولیویرا نمی دادند و تو حتی یکی از این هشت پنالتی را خراب می کردی، الان آقای گل شده بودی.

خدا را شکر آقای پاس گل شدم، توانستم برای تیمم مثمر ثمر باشم و عملکرد خوبی ارائه کنم. با اینکه شاید می توانستم دقایق بیشتری بازی کنم و گل های بیشتری بزنم، اما در مجموع همه چیز خیلی خوب و عالی بود.

بهترین لحظه در فصل گذشته؟

صعود مقابل یوونتوس.

سخت ترین لحظه فصل قبل؟

زمانی که ضربه برگردانم مقابل چلسی تبدیل به گل شد، اما صعود نکردیم.

پس از اینکه در سرانجام مسابقات یا آخر هر ماه به عنوان بهترین بازیکن زمین یا ماه از طرف لیگ برتر پرتغال یا باشگاه انتخاب می شوی، یک تندیس اهداء می گردد؛ این جوایز فقط معنوی است یا بخش غیر معنوی و مادی هم دارد؟

فقط معنوی است و به نظرم همین ارزش زیادی دارد. اگر هم مادی باشد، ارزش معنوی آن بالاتر است.

یکی از پیروزیت های لژیونر های فوتبال ایران هستی و نمایش خوبی داشتی؛ این لحظات خوب و پیروزیت هایت را بیشتر از همه مدیون چه کسی هستی؟ چه فردی بیشتر از همه یاریت نموده تا به این صندلی برسی؟

از نظر خودم هنوز پیروز نیستم و پیروزیت را در جایی می بینم که خودم به آن صندلی برسم. هنوز کار های نیمه تمام دیگری دارم و اگر خدا یاری کند، آن را انجام بدهم، یک انسان پیروز می شوم. اگر شما دنبال یک نفر هستید، انتخاب از بین پدر و مادر سخت است، اما مادرم را می گویم، ولی اگر بخواهم کُلی بگویم، خانواده و یک سری از دوستانم از بچگی یاریم کردند و البته یک شریک هم دارم؛ این افراد خیلی به من یاری کردند، همواره یاری حال من بودند و در زمان های سخت که استرس داشتم، آرامم کردند و در هر شرایطی پشتیبانی خود را از من داشتند تا به این صندلی برسم. ضمن اینکه من وارد یک رابطه شدم و این شخص خیلی خیلی خیلی به من یاری کرد. همه دوستان و فامیل و روابطی که داشتم، موجب شد تا به این صندلی برسم.

یک فرد فوتبالی که خیلی در پیروزیت تو موثر بوده چه کسی است؟

پدرم، چون مربی من از بچگی بوده است.

آخرین بار گفتی په په بعد از بازی با یوونتوس به تو قول لباس رونالدو را داده بود؛ آن پیراهن را گرفت یا نه؟

پس از ملاقات با یوونتوس که آن اتفاقات افتاد و صعود دراماتیکی داشتیم، رونالدو بعد از سرانجام بازی ناراحت بود و په په به من گفت رونالدو واقعا ناراحت است و نمی خواهم به او فشار بیاورم. من هم گفتم هر وقت توانستی و یک لباس از تیم ملی یا باشگاه از رونالدو بگیری، ممنون می شوم. پس از سرانجام بازی این اتفاق نیفتاد و تا الان این کار انجام نشده، اما مطمئنم پیراهن را برای من می گیرد.

ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1663

به "طارمی: وارد رابطه شده ام و او خیلی به من یاری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طارمی: وارد رابطه شده ام و او خیلی به من یاری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید