سینوزیت و پولیپ بینی شایع ترین اختلال راینولوژی

به گزارش پیامک خنده، به گزارش خبرنگاران، دکتر نادر اکبری در نشست خبری ششمین کنگره بین المللی انجمن علمی راینولوژی ایران، اظهارداشت: وقتی صحبت از راینولوژی (بینی شناسی) می شود، به این یاد می افتیم، هر آنچه که با بینی و کنار بینی ارتباط داشته باشد، بیماری های بینی و سینوس راینولوژی شناخته می شود.

سینوزیت و پولیپ بینی شایع ترین اختلال راینولوژی

وی گفت: هر آنچه که در رابطه با بیماری های بینی و سینوسی است و به سمت چشم گسترش پیدا می کند در راینولوژی جای می گیرد. در این روش به جای اینکه کاسه سر باز شود از بینی به تومور دسترسی پیدا می کنیم که با این کار هم کیفیت بالاتر می رود، جای بخیه باقی نمی ماند و مناسب تر است.

اکبری اضافه نمود: باید در نظر داشته باشیم سال های اخیر تا حدود زیادی به کشورهای پیشرفته نزدیک شدیم و هم چنین مباحث تخصصی و غیرتخصصی در کنگره ای که پیش رو است و از چند کشور خارجی در آن حضور دارند مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به سیستم ناوبری برای درمان گوش، حلق و بینی گفت: از این سیستم در راستای بهبود کیفیت استفاده می شود و به دلیل اینکه این اعمال جراحی بسیار حساس هستند، باید از این سیستم استفاده شود.

متخصص گوش و حلق و بینی اضافه نمود: ناحیه اعضای سر همگی به هم نزدیک هستند و در عمق سر ما جای گرفته اند. تربیت کسانی که بخواهند این جراحی ها را انجام دهند بسیار مشکل و سیستم های ناوبری هزینه بالایی دارد؛ همچنین سیستم های تصویربرداری در راستای این درمان هزینه میلیاردی دارد.

اکبری اضافه نمود: ما با نقطه ایده آل فاصله زیادی داریم اما آنچه مشخص است دچار کمبود شدید و بحرانی نیستیم و علاوه بر نیروی انسانی با کمبود مالی روبرو هستیم.

وی گفت: شایع ترین اختلال راینولوژی بیماری های سینوزیت و پولیپ بینی است که یکی از مهم ترین معضلات، در حیطه تومورها همچنین تومورهای هیپوفیز است.

اکبری اضافه نمود: کیفیت درمان با پیشرفت راینولوژی بسیار تغییر پیدا کرده است. یعنی هر آنچه بینی را تهدید می کند سینوس را هم تحت تأثیر قرار می دهد و باید به فکر این بیماری بود تا مشکل ساز نشود.

ششمین کنگره بین المللی انجمن علمی راینولوژی ایران 1 تا 3 آذر 96 با حضور 12 کشور آمریکا، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، کانادا و با برگزاری 22 پنل، 12 کارگاه عملی، 40 مقاله بصورت پوستر و بیش از 100 سخنرانی در مرکز همایش های رازی برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 496

به "سینوزیت و پولیپ بینی شایع ترین اختلال راینولوژی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سینوزیت و پولیپ بینی شایع ترین اختلال راینولوژی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید