زور شاگردان کولاکوویچ به روس ها نرسید

به گزارش پیامک خنده، در چارچوب مسابقات جام جهانی والیبال، تیم ملی کشورمان به مصاف روسیه رفت.

زور شاگردان کولاکوویچ به روس ها نرسید

به گزارش گروه ورزشی پیامک خنده، تیم ملی والیبال ایران از ساعت 8:30 صبح امروز به وقت تهران، در نخستین مسابقه خود در جام جهانی والیبال به مصاف روسیه رفت. ست های اول، دوم و چهارم این بازی با امتیازات 25 بر 21، 25 بر 18 و 25 بر 22 به سود روسیه رقم خورد و ایران فقط در ست سوم با نتیجه 26 بر 24 پیروز شد.

ایگور کولاکوویچ در این بازی تیم خود را با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی پور، فرهاد قائمی، علی اصغر مجرد، علی شفیعی و محمدرضا حضرت پور به میدان فرستاد.

تیم ملی روسیه هم که بدون ستاره هایی مثل کوبزار، موزرسکی، میخایلوف، بوتکو، پولتائف، کلیوکا، وولکوف و وولویچ و با تیم دوم خود در این دوره از مسابقات شرکت نموده است، در بازی با ایران با ترکیب اولیه یاروسلاو پودلسنیخ، ایلیا ولاسوف، سرگی گرانکین، ایوان یاکولف، فدر وورونکوف، پاول کروگلوف و والنتین گلوبف به میدان رفت.

ست اول (ایران 21 - روسیه 25)

شاگردان کولاکوویچ، بازی را خوب آغاز کردند و در حمله برتر از حریف بودند اما به تدریج روسیه بر بازی مسلط شد و تعداد اشتباهات بازیکنان ایران هم بالا رفت. معروف عملکرد خوبی در این ست نداشت و چند بار با پاس های اشتباه خود، باعث از دست رفتن امتیاز در تیم ایران شد. از 25 امتیاز روسیه در این ست، 11 امتیاز با اشتباه مستقیم بازیکنان ایران به دست آمد. این آمار برای تیم ایران 7 امتیاز بود. دفاع روی تور ایران هم در این ست تا حدود زیادی بی اثر بود. درحالی که شاگردان توماس ساملوو 2 امتیاز با دفاع گرفتند.

ست دوم (ایران 18 - روسیه 25)

بازیکنان ایران که به نظر خسته و بی انگیزه به نظر می رسیدند، در این ست هم نمایش ضعیفی ارائه کردند. روحیه پایین از چهره بازیکنان مشهود بود و همین موضوع باعث شد تعداد اشتباهات همچنان زیاد باشد. در سوی مقابل، روسیه در حمله عملکرد کم اشتباهی داشت و با نمایش خوب در توپ گیری، از توپ های برگشتی هم به بهترین شکل استفاده کرد. سه امتیاز انتهای روسیه در ست دوم، روی سه اسپک پیاپی عبادی پور به دست آمد که اولی به بیرون رفت و دوتای بعدی هم با دفاع روس ها روبرو شد. عبادی پور و غفور تا انتها ست دوم به ترتیب 21 و 16 اسپک زدند ولی هرکدام فقط 6 امتیاز کسب کردند که آمار بسیار ضعیفی محسوب می گردد. روسیه در این ست پنج امتیاز با دفاع روی تور گرفت.

ست سوم (ایران 26 - روسیه 24)

بازی بسیار ضعیف ایران باعث شد انتها کولاکوویچ در امتیاز 13 بر 8 دست به تعویض بزند و پوریا یلی را به جای غفور به میدان بفرستد. پس از آن هم وقت استراحت گرفت تا شاید تیم خود را از یک شکست تلخ نجات دهد. پس از آن بود که شرایط بازی کمی تغییر کرد و بالاخره در امتیاز 18 بود که دو تیم به تساوی رسیدند. ساملوو در این امتیاز وقت استراحت گرفت تا روند امتیازگیری ایران را متوقف کند. شاگردان کولاکوویچ که به نظر می رسید روحیه گرفته اند، در حمله و دفاع نمایش بهتری ارائه کردند. یلی هم که با انگیزه زیاد وارد زمین شده بود، هیچ فرصتی را برای کسب امتیاز از دست نمی داد. عبادی پور هم برخلاف ست های اول و دوم، در این ست نمایش بهتری در زدن اسپک داشت. در نهایت هم ایران با اینکه 6 امتیاز از حریف خود عقب بود، این ست را با پیروزی به انتها رساند.

ست چهارم (ایران 25 - روسیه 22)

با عملکرد خوبی که یلی در ست سوم داشت، در این ست هم در ترکیب اصلی ایران باقی ماند. بازیکنان ایران در اواخر بازی با روحیه بالاتری به میدان رفتند و عملکرد خوبی داشتند اما هرچه به اواخر ست نزدیک شدیم، روسیه تیم برتر میدان بود در دفاع مقتدر و در حمله کم اشتباه بازی می کرد. کولاکوویچ کوشش کرد با چند تعویض، فرصتی برای کم کردن فاصله پیدا کند ولی تعویض های موردی، آن هم برای یک امتیاز، نتوانست تاثیری در روند بازی ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 423

به "زور شاگردان کولاکوویچ به روس ها نرسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زور شاگردان کولاکوویچ به روس ها نرسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید