دولت بایدن برای همکاری با سازمان ملل مصمم است

به گزارش پیامک خنده، خبرنگاران : رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی و ناراحتی از آنچه که در یورش به ساختمان کنگره آمریکا رخ داد، گفت: دولت جدید آمریکا برای همکاری با این سازمان اراده قوی دارد.

دولت بایدن برای همکاری با سازمان ملل مصمم است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، ولکان بازکر روز آدینه در نشست خبری خود در پاسخ به آنچه که در 17 دی ماه در پایتخت آمریکا و حمله طرفداران ترامپ به کنگره این کشور رخ داد، این مطلب را مطرح نمود.

وی اضافه نمود: فکر می کنم انتقال مسالمت آمیز قدرت از ویژگی های اساسی دموکراسی است. در آن موقع ، من نسبت به آن تحولات نگران کننده در ساختمان کنگره در واشنگتن دی سی ابراز ناراحتی و نگرانی کردم.

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد ادامه داد: همچنین، در همان بیانیه به اعتقاد خود اشاره کردم که صلح و احترام به فرایندهای دموکراتیک در کشور میزبان ما حاکم خواهد شد.

بازکر افزود: فکر می کنم در اینجا باید به این نکته نیز اشاره کنم که از اینکه فرایند دموکراتیک ایالات متحده قادر به پیشبرد بود، بسیار دلگرم شدم و در همان روز، کنگره انتخاب جو بایدن رئیس جمهوری را تایید کرد.

وی با ابراز اشتیاق برای همکاری نزدیک بین مجمع عمومی و دولت جدید آمریکا، اظهار کرد: واقعا بسیار خوشحالم که بایدن، رئیس جمهور منتخب در پاسخ به درخواست من برای مکالمه تلفنی، نامه ای بسیار مهم، ارسال کرد که نشان دهنده اراده قوی دولت جدید ایالات متحده برای همکاری با سازمان ملل است.

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد یادآور شد: در بسیاری از موارد با مشارکت کشور میزبان، ممکن است راه چاره های بهتری و روش جدیدی برای مقابله با مسائل داشته باشیم.

بازکر درباره هشدارهای اعتراض های مسلحانه در آمریکا هم گفت: فکر می کنم ایالات متحده یکی از بزرگترین دموکراسی های دنیا است و من اطمینان دارم که آمریکایی ها به نتیجه انتخابات احترام می گذارند.

دونالد ترامپ از 13 آبان ماه که موعد انتخابات ریاست جمهوری این کشور به سرانجام رسید، نتایج انتخابات را نپذیرفت و با طرح ادعای تقلب، مشروعیت رئیس جمهوری منتخب را هم زیر سوال برد.

وی همچنین به نشانه اعتراض، در مراسم تحلیف بایدن شرکت نخواهد کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1401

به "دولت بایدن برای همکاری با سازمان ملل مصمم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت بایدن برای همکاری با سازمان ملل مصمم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید