خبرنگاران چهارمین روز محاکمه ترامپ؛ حضور بیش از 6 هزار گارد ملی در اطراف کنگره

به گزارش پیامک خنده، نیویورک- خبرنگاران- چهارمین روز محاکمه ترامپ در حالی با دفاعیات وکلای وی با تاکید بر متمم نخست قانون اساسی و آزادی بیان برگزار گردید که بیش از 6 هزار نیروی گارد ملی در اطراف کنگره حضور دارند.

خبرنگاران چهارمین روز محاکمه ترامپ؛ حضور بیش از 6 هزار گارد ملی در اطراف کنگره

به گزارش خبرنگاران، محاکمه ترامپ در سنای آمریکا که با اتهام تحریک به شورش از سه شنبه شروع شده است، پس از 2 روز ارائه کیفرخواست توسط مدیران استیضاح که منتخبان مجلس نمایندگان بودند، وارد مرحله دفاع وکلای رئیس جمهوری سابق آمریکا شد.

بر این اساس، وکلای ترامپ در روز نخست دفاعیات خود کوشیدند با منتاژ کردن قطعات سخنرانی از مقامات دموکرات ها که بر لزوم جنگیدن برای غلبه بر رئیس جمهوری سابق آمریکا تاکید داشتند، سخنرانی 17 دی ماه ترامپ را هم مشابه این اظهارات قلمداد نمایند.

آنها تاکید کردند که سخنرانی ترامپ نقشی در تحریک به شورش و یورش به کنگره نداشته است و این اظهارات مطابق با متمم نخست قانون اساسی آمریکا که حق آزادی بیان را محفوظ می دارد، اجرا شده است.

هرچند که همزمان با ارائه این دفاعیات، رسانه های مختلف آمریکا سعی کردند واقعیات موجود را منعکس سازند و اظهارات وکلای ترامپ را راستی آزمایی می کردند، ترس از احتمال شورش دوباره همچنان در پایتخت آمریکا موج می زند.

پس از حادثه 17 دی ماه که با یورش طرفداران ترامپ به کنگره آمریکا رخ داد و منجر به کشته شدن دست کم پنج تن و زخمی شدن ده ها نفر شد، مقامات محلی خواهان حضور نیروهای گارد ملی تا روز تخلیف رئیس جمهوری جدید شدند که بر این اساس، بیش از 25 هزار نفر از نیروهای گارد ملی و پلیس ایالت های همجوار، واشنگتن دی سی را به پایگاه نظامی حتی بیشتر از افغانستان و عراق تبدیل کرد.

با این وجود، ترس از ادامه شورش همزمان با استیضاح ترامپ که نخستین استیضاح تاریخ آمریکا از یک رئیس جمهوری سابق است، باعث شده است که جان کربی سخنگوی پنتاگون اعلام کند، 6 هزار و 61 نفر از نیروهای گارد ملی برای محافظت از کنگره همچنان باقی خواهند ماند.

ترامپ تنها رئیس جمهوری است که در مدت چهار سال برای 2 بار در مجلس نمایندگان استیضاح شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1446

به "خبرنگاران چهارمین روز محاکمه ترامپ؛ حضور بیش از 6 هزار گارد ملی در اطراف کنگره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چهارمین روز محاکمه ترامپ؛ حضور بیش از 6 هزار گارد ملی در اطراف کنگره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید