دفاع مرکل از میهن دوستی و رد خودخواهی ملی گرایانه

به گزارش پیامک خنده، صدراعظم آلمان در نطقی در پارلمان این کشور نگرانی خود را از گسترش ملی گرایی در آلمان ابراز کرد و خواهان افزایش همکاری های بین المللی شد.

دفاع مرکل از میهن دوستی و رد خودخواهی ملی گرایانه

به گزارش پیامک خنده، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در اولین نطق خود پس از اعلام انصراف از نامزدی مجدد برای مقام صدراعظمی این کشور، هرگونه خودخواهی ملی گرایانه در کشور را محکوم کرد.

مرکل در این سخنرانی با استفاده از فرصتی که برای دفاع از بودجه کشور به دست آمده بود، نظر جامع خود را درباره نقش آلمان در دیپلماسی جهانی و اهمیت همکاری های بین المللی ابراز کرد.

صدراعظم آلمان گفت به دلیل تمرکز و توجه به منافع فردی و بازگشت ناسیونالیسم به طور فزاینده ای معاهده های جهانی را با دشواری روبه رو نموده است.

مرکل تأکید کرد که میان ملی گرایی و میهن دوستی تفاوت وجود دارد. او گفت: زمانی که شما فکر می کنید به تنهایی می توانید مسائل را حل کنید و تنها به فکر منافع خود باشید، این ملی گرایی محض است و میهن دوستی نیست.

صدراعظم آلمان اضافه نمود: وقتی می توانیم از میهن دوستی سخن بگوییم که منافع آلمان و دیگر کشورها را در نظر بگیریم و شرایط نفع متقابل را بپذیریم. او تاکید نمود، در این صورت است که می توان در پیمان های بین المللی حضور فعال داشت.

مرکل در این نطق از پیمان مهاجرتی بحث برانگیز سازمان ملل متحد دفاع کرد و گفت: این پیمان راهکارهای درستی را در باره مهاجرت و بحران پناهجویی عرضه می نماید و این که چگونه می توانیم این مشکل جهانی را در سطح بین المللی و به کمک یکدیگر حل کنیم.

صدراعظم آلمان اعلام نمود: بحران پناهجویی نشان داد که تا چه اندازه مهم است که برای موضوع پناهجویی و مهاجرت در همکاری با یکدیگر و در زمینه بین المللی راه حلی پیدا گردد.

پیمان مهاجرتی سازمان ملل متحد قرار است در نشست سران کشورها در 19 و 20 آذر در مراکش مورد آنالیز و تصویب قرار گیرد. سازمان ملل می خواهد اصول اساسی برای برخورد با مهاجران و پناهجویان را در این پیمان مشخص کند.

مرکل تاکید نمود که امضای پیمان مهاجرتی سازمان ملل با منافع ملی کشور همخوان است زیرا می تواند پناهندگی و مهاجرت نیروی کار را در سطح بین المللی بهبود ببخشد. مرکل گفت که این پیمان از نظر حقوقی کشورها را ملزم به اجرای آن نمی نماید و به همین جهت نمی تواند در مغایرت با قوانین ملی کشورها قرار گیرد.

صدراعظم آلمان در نطق خود همچنین به موضوع برگزیت پرداخت. او با توجه به نشست آتی سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در 4 آذر گفت که آلمان با این توافق نامه و پیمان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موافق است.

مرکل گفت که در اجلاس سران اتحادیه اروپا در باره اختلاف نظر میان اسپانیا و بریتانیا درباره حاکمیت تنگه جبل الطارق نیز بحث خواهد شد. تنگه جبل الطارق از سال 1713 میلادی در مالکیت بریتانیا بوده است. در پی مطرح شدن موضوع برگزیت و جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا بر سر حاکمیت این تنگه بحث و اختلاف نظر به وجود آمده است.

در جلسه پارلمان آلمان، مرکل به موضوع لزوم استفاده از تکنولوژی مدرن و دیجیتال در تمام مناطق کشور و همچنین سرمایه گذاری در زمینه پیشرفت این تکنولوژی و هوش مصنوعی اشاره نمود. او گفت امیدوار است آلمان بتواند در رقابت های جهانی در این زمینه شرکت فعال تری داشته باشد.

مرکل گفت در تمام تحولاتی که در جامعه با استفاده از تکنولوژی دیجیتال پیش می آید، نباید فراموش گردد که انسان در کانون توجه است و نه تکنولوژی.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 96

به "دفاع مرکل از میهن دوستی و رد خودخواهی ملی گرایانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاع مرکل از میهن دوستی و رد خودخواهی ملی گرایانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید